Numan Kurtulmuş: Erdoğan’ı göndermek için yedi yamalı bohça koalisyonu kurdular

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Millet İttifakı’nın kirli iş birliklerinin açık bir biçimde ortaya çıktığını belirterek “Tayyip Erdoğan’ı göndermek için yedi yamalı bohça diyebileceğimiz bir koalisyon kurdular.” dedi.

Numan Kurtulmuş: Erdoğan’ı göndermek için yedi yamalı bohça koalisyonu kurdular
Yayınlama: 11.05.2023
14
A+
A-

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala AK Parti İstanbul milletvekili Adayları gece gündüz demeden vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Seçim çalışmaları çerçevesinde AK Parti Genel Başkanvekili ve AK Parti İstanbul 28. Periyot 3. Bölge milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul 28. Devir 3. Bölge milletvekili adayı Nilhan Ayan, Güngören Belediye Lideri Bünyamin Demir birinci evvel AK Parti Güngören İlçe Başkanlığı Binası’na gitti. Burada “Güngören 3 Kademe İlçe Teşkilat Buluşması”nda vatandaşlarla buluştu. Sonra Güneştepe Millet Bahçesi’ne geçerek miting yaptı. Binlerce vatandaş Numan Kurtuluş için düzenlenen mitinge ellerinde Türk bayrakları ile katıldı.

“TAYYİP ERDOĞAN’I GÖNDERMEK İÇİN BİR YEDİ YAMALI BOHÇA DİYEBİLECEĞİMİZ BİR KOALİSYON KURDULAR”

Millet İttifakı’nın kirli iş birliklerinin açık bir halde ortaya çıktığını söz eden AK Parti Genel Başkanvekili ve AK Parti İstanbul 28. Devir 3. Bölge milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, “Karşı tarafta ‘yedi yamalı bohça hükümeti’ üzere ortaya çıkmış bir koalisyon ittifakı var. Hiçbirinin ortak bir fikri yok. Yedi tane partiyi bir ortaya getirseniz, ellerine birer kağıt verseniz, ‘Nasıl bir Türkiye istiyorsun?’ deseniz inanın ki iki adedinin bile ortak amacı yoktur, Türkiye’nin geleceğine ait bir tek ortak noktaları vardı, başından itibaren, bir buçuk yıldır, iki yıldır. Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin. Sonra da Tayyip Erdoğan’ı göndermek için bir yedi yamalı bohça diyebileceğimiz bir koalisyon kurdular. Ve burada da bilhassa Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı katılaştıktan sonra masanın altında olan ortağı mecburen masanın üstüne çıkarttılar, ya da altı artı diyorduk. Oradaki artıyı da çıkardılar açıkça çabalarını net bir formda ortaya koydular. İttifakın artık yedili bir ittifak olduğu aşikardır. Bunu kampanyalardan, mitinglerden, bir formda terörün gölgesindeki siyasi hareketten getirilen demeçlerden, konuşulan kelamlardan ve Kandil’i partideki savaş baronlarının verdiği Kılıçdaroğlu takviyesinden anlıyoruz” dedi.

“BAKKAL DÜKKANINI BİLE 7 ŞAHISLA YÖNETEMEZSİNİZ”

14 Mayıs 1950’nin Türkiye’nin yakın siyasi tarihinde unutulmaz bir tarih olduğunu belirten Kurtulmuş, “Merhum Başbakan Adnan Menderes’in ‘Yeter kelam milletindir’ diyerek çok partili siyasi hayata geçiş sağladığını, tek parti zulmünü geride bıraktı. 2023’ün 14 Mayıs’ının da Türkiye’nin siyasi tarihi bakımından unutulmaz bir sayfa, milat, yeni bir başlangıç, yeni bir bölümün kapılarının sonuna kadar açılması olacak. Bakkal dükkânını bile 7 bireyle yönetemezsiniz. Siz koskoca Türkiye’yi nasıl yöneteceksiniz? Bunları bir ortada tutabilmek için her genel lidere bir cumhurbaşkanı yardımcılığı, Türkiye bu biçimde yönetilmez. Bay bay kemal diyelim zira çok az kaldı” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.