Nesrin Cavadzade kaç yaşında kimdir? Nesrin Cavadzade aslen nereli?

Nesrin Cavadzade kaç yaşında kimdir? Nesrin Cavadzade aslen nereli?
Yayınlama: 18.09.2023
5
A+
A-

Mustafa Akış kaç yaşında kimdir? Mustafa Akış neden gündemde?

Mustafa Akış kaç yaşında kimdir? Mustafa Akış neden gündemde?

Nesrin Cavadzade kimdir? Nesrin Cavadzade kaç yaşında? Nesrin Cavadzade aslen nereli? Nesrin Cavadzade nerede doğdu? Nesrin Cavadzade’nin hayatı merak konusu oldu. Nesrin Cavadzade’nin hayatını sizler için araştırdık…

Nesrin Cavadzade kimdir?

Nesrin Cavadzade, 30 Temmuz 1982’de Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de doğdu. Şahika, 2 yıl Tekand Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı. Nesrin Cavadzade, Türkçenin yanı sıra Rusça, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Üniversiteden sonra Yersiz Yurtsuz adlı dizide başrol oynadı. Dizinin hemen ardından Nesrin Cavadzade, Dilber’in Sekiz Günü adlı filmde rol aldı. Nesrin bu filmdeki performansıyla Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivallerinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Hemen ardından Cemal Şan’ın bir diğer filmi olan “Acı” filmiyle Erzurum Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Bu filmin ardından televizyon kariyerine “Samanyolu” dizisiyle devam etti.
2011 yılı sonunda Al Yazılim dizisi yayınlanmaya başlamıştır. Aynı yıl Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği “Güzel Günler Görecek” ve Murat Saraçoğlu’nun yönettiği “Yangın Var” filmlerinde başrol oynadı. Güzel Günler Göreceğiz filmiyle Antalya Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü, Ankara Film Festivali ve Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde ise “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı. “Yangın Var” filmiyle Ankara Film Festivali ve Sadri Alışık Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.

2011 yılında Cengiz Aytmatov’un ünlü eseri “Selvi Boylum Al Yazılım”dan senaryo yazarı Mahinur Ergun’un uyarladığı “Al Yazılım” dizisinde rol aldı.
2012 yılında “Ağır Roman” dizisinin televizyon uyarlaması olan “Ağır Roman Yeni Dünya” dizisinde Kara Leyla karakterini canlandırdı. Sinemadaki başarısıyla ön plana çıkan oyuncu bu rekorunu 2014 yılında da sürdürdü. Kutluğ Ataman’ın son filmi Kuzu, Erol Mintaş’ın ilk uzun metrajlı filmi Annemin Şarkısı ve Çanakkale Savaşı’nı konu alan Son Mektup’ta rol alan oyuncu 51. Altın Portakal Film Festivali’nde Kuzu’yla “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.
2014 yılında Küçük Ağa dizisinde Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Zeki Alasya, Emir Berke Zincidi, Ruhsar Öcal, Remzi Evren, Kayhan Yıldızoğlu’yla birlikte rol aldı.
Tansel Öngel, 18 Mart 2015’te vizyona giren ve yönetmenliğini Özhan Eren’in yaptığı “Son Mektup” filminde başrol oynadı.

Nesrin Cavadzade kaç yaşında?

Nesrin Cavadzade 41 yaşındadır.