Mustafa Varank Bursa’da seçim çalışmalarına devam ediyor

AK Parti Bursa 2’nci bölge milletvekili adayı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, seçim çalışmaları kapsamında, 2’nci bölge milletvekili adayı Osman Mesten’in Yunusemre Mahallesi’ndeki seçim ofisinin açılışına katıldı.

Mustafa Varank Bursa’da seçim çalışmalarına devam ediyor
Yayınlama: 11.05.2023
9
A+
A-

AK Parti’den Bursa 2’nci bölge milletvekili adayı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, seçim çalışmaları kapsamında, 2’nci bölge milletvekili adayı Osman Mesten’in Yunusemre Mahallesi’ndeki seçim ofisinin açılışına katıldı. Açılışa Kapadokya rengi Togg ile gelen Varank, Türkiye’nin tüm renkleriyle, kültürüyle, milletin her bir ferdinin bu ülkeye olan katkısıyla yoluna devam edeceğini belirterek, “Nasıl bu kent bir mozaiği barındırıyorsa, bu ülkede bu mozaiği barındırıyor. Her bir hemşehrimiz bu ülkenin her bir bedeli aslında bu ülkeye katkı sağlıyor. Onun için hangi kentten ve kültürden olursa olsun Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Balkan’ı, Makedon’u hangi milletten olursa olsun biz bir ve beraberiz” dedi.

‘ÜLKEMİZDEKİ AHENGİ BOZMAYA ÇALIŞANLAR VAR’

14 Mayıs’tan sonra Türkiye’nin birli ve beraberlik içerisinde büyüyeceğini belirten Varank, “Bu birliktelikten rahatsız olanlar var. Bizim bir ve bir arada olmamızdan rahatsız olanlar var. Bu ülkenin ortasına nifak tohumu ekmeye çalışanlar var, ülkemizdeki ahengi bozmaya çalışanlar var. Terör örgütlerinin 14 Mayıs’la ilgili çok makus niyetleri var. Biz inanıyoruz ki bu terör örgütlerine 14 Mayıs’ta bu aziz millet yol vermez. Terör örgütlerinin bu ülkede borusunu öttürmesine bu aziz millet yol vermez. İnşallah 14 Mayıs’ta işte bu birliği ve beraberliği büyüteceğiz. Bu birlik ve beraberle ekmeğimizi büyüteceğiz. Çok farklı bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

‘BU ÜLKENİN İLERİ GİTMESİNDEN NİÇİN RAHATSIZ OLURSUN?’Muhalefetin, Gemlik’teki Türkiye’nin Arabası fabrikasının yanında temelleri atılan batarya fabrikasına karşı çıktığını ileri süren Varank, “Bu batarya fabrikası Türkiye’deki birinci araba batarya fabrikası olacak. Pekala biz bunu yaparken Cumhuriyet Halk Partisi ne yaptı biliyor musunuz? Siro batarya fabrikasının imar planlarına Büyükşehir Meclisinde ‘Hayır’ oyu verdi. Bunlar her vakit bunun sıkıntısında. Biz bu işleri nasıl baltalarız? Nasıl mahzur oluruz? ya Allah aşkına bu türlü ulusal bir projeye niçin karşı çıkarsın? Bu ülkenin ileri gitmesinden niçin rahatsız olursun? Bunların sıkıntısı ne biliyor musunuz? Türkiye hiçbir başarıyı elde etmesin. Daima namerde, yabancıya muhtaç olsun. Kendi ayakları üzerinde hiçbir vakit duramasın. Bizim aziz milletimiz buna müsaade etmeyecek. Türkiye Yüzyılında kendi ayakları üzerinde duran bir Türkiye’yi daima birlikte inşa edeceğiz” dedi.

– Bursa

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.