Mustafa Kasadar kimdir? Milli Gazete yazarı Mustafa Kasadar’ın oğlu kimdir? Muhammed Nuh Kasadar neden öldü?

Mustafa Kasadar kimdir? Milli Gazete yazarı Mustafa Kasadar’ın oğlu kimdir? Muhammed Nuh Kasadar neden öldü?
Yayınlama: 12.07.2023
17
A+
A-

Mustafa Kasadar kimdir? Milli Gazete yazarı Mustafa Kasadar’ın oğlu kimdir? Muhammed Nuh Kasadar neden öldü? Vahşi cinayetin zanlısı kim, neden öldürdü? İşte detaylar…

MUSTAFA KASADAR KİMDİR?

İlahiyatçı yazar, yayıncı, Ravza Yayınları’nın sahibi olan Mustafa Kasadar, 1965 yılında Erzurum’da hayata geldi.1988 yılında Erzurum İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Mustafa Kasadar İsmailağa Cami’nde Ömer Keleş Hoca Efendi’den 4 yıl Arapça Medrese eğitimi aldı. 1989 yılında Ravza Yayınları’nı kurdu.

25 yıldır yayıncılık yapan Kasadar, 9 yıl da öğretmenlik yaptı. Kitapları çok sevdiği için öğretmenlikten istifa ederek Ravza Yayınları’nı kurmuş. Kasadar, yayıncılığa başlamadan önce de kitapları çok sevdiğini, kitapçılara sık sık gittiğini söyledi.

Ravza Yayınları’ndan şimdiye kadar beş yüze yakın eser çıktığını söyleyen Kasadar, “Yayıncılık çok zor bir iş. Ravza’nın kitaplarıyla büyüyen bir nesil oldu. Fikir kitapları yayınladığımız dönemlerde bu kitaplarımızdan çok kişi istifade etti.

Özellikle gençliğe yönelik yayınlar yaptı. Uzun yıllar Milli Gençlik Vakfı’da yönetici olarak; onun devamı olan Anadolu Gençlik Derneği’nde de eğitimci olarak görev yaptı. Ehl-i Sünnet Âlimler Birliği Derneği (ESAB), Uluslararası Müslüman Âlimler Birliği Derneği (UMAD), Dünya Müslüman Âlimler Birliği, Din Görevlileri Birliği Derneği gibi birçok derneğin üyesidir.

MUHAMMED NUH KASADAR NEDEN ÖLDÜ?

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.