Mustafa Gültak’tan HDP’lilere ‘İstiklal Marşı’ tepkisi!

Mersin’de HDP’li Meclis üyeleriyle AK Partili Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak ortasında PKK ve İstiklal Marşı tartışması yaşandı.

Mustafa Gültak’tan HDP’lilere ‘İstiklal Marşı’ tepkisi!
Yayınlama: 03.05.2023
4
A+
A-

Mersin’de HDP’li Meclis üyeleriyle AK Partili Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak ortasında PKK ve İstiklal Marşı tartışması yaşandı. Gültak, “Benim polisimi askerimi öldüren PKK’ya, terör örgütü diyemeyin, ondan sonra bana demokrasiden nutuklar atıyorsunuz” dedi.

Mersin’de HDP’li Meclis üyeleriyle AK Partili Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak ortasında PKK ve İstiklal Marşı tartışması yaşandı. Gültak, “Demokrasiyi çok seviyorsanız, silahı elinizden bırakın. Bir defa PKK’ya terör örgütü demeyi öğrenin ya. Diyebiliyor musunuz? Desenize” diye konuştu.

Mersin’de Akdeniz Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1. Oturumunda, HDP’li Meclis üyeleriyle AK Partili Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak ortasında PKK ve İstiklal Marşı atışması yaşandı. Gündem unsurları görüşmeleri sırasında, Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak’a mesnetsiz savlarda bulunan HDP’li üyelere dönen Gültak, “Siyaseti seviyorsanız, demokrasiye çok inanıyorsanız, silahı elinizden bırakın. Bir kez PKK’ya terör örgütü demeyi öğrenin ya. Diyebiliyor musunuz? desenize” dedi.

HDP’Lİ ÜYE AÇIK AÇIK “PKK’YA TERÖR ÖRGÜTÜ DEMİYORUM” DEDİ

Bu sırada HDP’li Meclis Üyesi Özgür Çağlar, Lider Gültak’a, “Demiyoruz, demiyoruz” diyerek hain terör örgütüne “terör örgütü” demeyeceklerini açıkça söyledi.

Bunun üzerine Mustafa Gültak, “Demiyorsun değil mi, demiyorsun. Diyemezsin zira. Ben biliyorum demediğini lakin halk duysun. Siz PKK’ya terör örgütü diyemezsiniz zira oradan talimat alıyorsunuz. Dönmüşsünüz bana demokrasiden bahsediyorsunuz. İstiklal Marşını okumuyorum, hürmet duyuyorum diyorsunuz. Bu mudur sizin devlet anlayışınız bu mudur sizin Anadolu topraklarına sahip çıkışınız? O İstiklal Marşı için beşerler kanını, canını vermiş” diye konuştu.

HDP’Lİ ÜYELERİN İSTİKLAL MARŞI OKUMAMALARI AĞIR TENKİT ALMIŞTI

HDP’li Meclis üyelerinin meclis toplantısı açılışlarında İstiklal Marşı okumadıkları uzun mühlet ülke gündeminde ağır tenkitlere yol açmıştı. Bunu hatırlatan Akdeniz Belediye Lideri Gültak, “Ali Tanrıverdi sen bir sonraki mecliste okuyacak mısın, Bedriye Kuş hanım okuyacak mı, Özgür Çağlar Beyefendi okuyacak mı? İşinize gelmiyor tabi değil mi, topu çevirin. Bu halk sizi görüyor. Siz İstiklal Marşı okumuyorsunuz, PKK’ya terör örgütü diyemiyorsunuz. Ben FETÖ’ye, DEAŞ’a ben sağdan gelen, soldan gelen tüm örgütlere terör örgütü diyebiliyorum hatta diyorum. Ben milletimin haklarını savunurken siz savunamazsınız” dedi.

HDP’LİLER MEVZUYU KAPATMAK İSTEDİ, GÜLTAK, “NİYE, RAHATSIZ MI OLDUN?”

Tartışmaların büyümesi üzerine HDP’li Ali Tanrıverdi, Gültak’a “Tamam Lider kapatalım bu konuları” deyince Gültak, “Neden kapatalım mevzuyu, niçin canınız mı sıkıldı? Moraliniz mi bozuldu. Sen bir defa çık, benim polisimi askerimi öldüren PKK’ya terör örgütü de. Ondan sonra çık da bana demokrasiden nutuklar atmaya başla. Kıssa okumayın kıssa. Tüm Dünyanın terör örgütü dediği PKK’ya bu mecliste terör örgütü diyemeyenler var” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.