Murat Yetkin kaç yaşında, aslen nereli? Murat Yetkin eserleri neler?

Murat Yetkin kaç yaşında, aslen nereli? Murat Yetkin eserleri neler?
Yayınlama: 01.09.2023
5
A+
A-

Murat Yetkin kimdir? Murat Yetkin kaç yaşında? Murat Yetkin nereli? Murat Yetkin ne iş yapıyor? Murat Yetkin eserleri neler? Murat Yetkin neden gündemde? Murat Yetkin’in hayatı merak ediliyor. Sizlere Murat Yetkin hakkında detayları haberimizde derledik…

İbrahim Tenekeci kaç yaşında nereli? İbrahim Tenekeci kimdir?

İbrahim Tenekeci kaç yaşında nereli? İbrahim Tenekeci kimdir?

Murat Yetkin kimdir?

Murat Yetkin 29 Aralık 1959’da Gaziantep’de dünyaya geldi. Murat Yetkin 2023 yılında 64 yaşındadır. Bulgar Türk bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Yetkin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 

Gazeteciliğe 1981 yılında Bülent Ecevit’in askeri idaresinde çıkan Arayış dergisinde başladı. BBC World Service, Deutsche Welle, AFP, Turkish Daily News, Kanal D, NTV ve Sabah gibi medya kuruluşlarında gazeteci ve haber sorumlusu olarak çalıştı. Şubat 2001’den gazetenin kapatıldığı 2016 yılına kadar Ankara’daki Radikal gazetesinde müdür olarak çalıştı.  Daha sonra Yetkin Raporu olarak bilinen blog gazeteciliği yapılmaya başlandı. Bunun dışında kendi adıyla açtığı YouTube kanalında gazetecilik yapmaya devam ediyor.

Ayrıca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Süreyya Serdengeçti, Fatih Özatay ve Güven Sak ile birlikte “Türkiye’nin Ekonomik ve Sosyal Dönüşümü” dersi veriyor.

Eserleri
Ateş Hattında Aktif Politika – 1992
Tezkere: Irak Krizinin Gerçek Öyküsü – 2004
Avrupa Birliği Bekleme Odasında Türkiye – 2002
Kürt Kapanı: Şam’dan İmralı’ya Öcalan – 2004
Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı – 2017
Meraklısı İçin Casuslar Kitabı – 2018
Meraklısı İçin Darbeler Kitabı – 2020
İyi Günler Bay Başkan – 2022