Murat Bardakçı’dan Feyza Altun’a: “Böyleleri, İstiklâl Mahkemeleri’ne Bile Rahmet Okuturlar!”

Habertürk müellifi Murat Bardakçı, Feyza Altun’un toplumsal medya hesabından birkaç gün evvel, ünlüler ile ilgili yaptığı paylaşımı gaye alarak bugün ‘Postallı Demokratlar’ başlıklı bir yazı paylaştı. Birebir vakitte Muharrem İnce’ye ve 6’lı masadan …

Murat Bardakçı’dan Feyza Altun’a: “Böyleleri, İstiklâl Mahkemeleri’ne Bile Rahmet Okuturlar!”
Yayınlama: 11.05.2023
47
A+
A-

Habertürk muharriri Murat Bardakçı, Feyza Altun’un toplumsal medya hesabından birkaç gün evvel, ünlüler ile ilgili yaptığı paylaşımı gaye alarak bugün ‘Postallı Demokratlar’ başlıklı bir yazı paylaştı. Birebir vakitte Muharrem İnce’ye ve 6’lı masadan ayrıldığı periyotta Merak Akşener’e gelen reaksiyonlara de dikkat çekerek sert yorumlarda bulunan Murat Bardakçı’nın yazısının ayrıntıları için👇

CHP’ye yakınlığıyla tanınan, birebir vakitte müelliflik yapan ve birçok ünlü ismin avukatı Feyza Altun’un paylaşımları bilhassa son periyotlarda ağır ilgi topluyor.

Feyza Altun birkaç gün evvel, büyük kitleleri etkileme potansiyeline sahip ünlü isimlerin seçim sürecinde sessiz kalmasını eleştirerek, toplumsal medya hesabından “Bugün konuşmayan susan o ünlüler korkaklığınızı unutmayacağız. Sonra palavradan sevinmeyin. Tek tek gelip ‘O gün neredeydiniz?’ diye hesap soracağız!” paylaşımında bulunmuştu.

Tarihçi ve muharrir Murat Bardakçı, bugün esas Feyza Altun’un bu paylaşımını gaye alarak, “Postallı Demokratlar” başlıklı bir yazı paylaştı.

Oldukça sert tabirlere sahip yazısınaysa Feyza Altun’u işaret ettiği, “Hanımefendi toplumsal medyada esmiş, gürlemiş” kelamlarıyla başladı.

Hanımefendi toplumsal medyada esmiş, gürlemiş, iktidarın aleyhinde kelam etmeyen ünlülerin “korkak olduklarını” söylemiş, “Korkaklığınızı unutmayacağız. Sonra palavradan sevinmeyin” demiş ve “Tek tek gelip o gün neredeydiniz diye hesap soracağız” tehdidini savurmuş… 

Siyaset konusunda sessiz kalan birçok ünlü şahsiyet bu ikazın akabinde başlarına geleceklerden nasıl korkmaya başlamış ve istikballerini düşünüp nasıl tir tir titremişlerdir, kimbilir! 

Öyle fanatik ve bilgisiz bir partiliye değil, hukukçu bir hanıma ilişkin olan ve açıkça “Korkak herifler, çok yakında geliyoruz, hesap soracağız, vay hâlinize!” diyen bu ileti, Türkiye’deki demokrat ve özgürlükçü kesitin nasıl “postallı” hâle geldiğinin son ve eksiksiz örneğidir!

Ardından, “Meral Akşener’e Altılı Masa’dan ayrılmasının akabinde yağdırılan hakaretleri ve cumhurbaşkanlığına adaylığını koyan Muharrem İnce için söylenenleri düşünün!” hatırlatmasında bulunan Bardakçı, yazısını bu ağır ve sert cümlelerle bitirdi:

Daha iktidar olmadan etrafa tehditler yağdırıp “Şirketlerini ellerinden alacağız” diye ceberutluklarını pervasızca âşikâr eden siyasetçiler ile “Hesap soracağız!” çığlıkları atan Amazon kaçkını hatunların bir de iktidara gelip güce kavuştuklarını düşünün… 

Böyleleri, İstiklâl Mahkemeleri’ne bile rahmet okuturlar!

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.