Muharrem İnce’nin sıhhat durumu nasıl? Partisinden açıklama geldi

Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, İzmir ve Aydın mitinglerini sıhhat problemleri nedeniyle iptal etmişti. Son durumu merak edilen İnce’yle ilgili beklenen açıklama geldi.

Muharrem İnce’nin sıhhat durumu nasıl? Partisinden açıklama geldi
Yayınlama: 11.05.2023
10
A+
A-

Türkiye adım adım seçime gidiyor. Politikler propagandalarına hem televiyonda hem meydanlarda devam ediyor. Seçim için son viraja girilirken gaza basan politikler programlarını sürat kesmeden sürdürüyor.

Memleket Partisi Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin çalışmalarının bugün İzmir ve Aydın’da devam etmesi bekleniyordu. Lakin programlar sıhhat meseleleri nedeniyle iptal edildi. Sıhhat durumu merak edilen İnce’yle ilgili son bilgileri Türk Medya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel Haber Küresel ekranlarında açıkladı.

“TANSİYON DÜŞÜRÜLMEZSE DAHA ÖNEMLİ SORUNLARA NEDEN OLABİLİR”

Muharrem İnce’yi cep telefonunda aradığını belirten Yiğitel ulaşamadığını, bu sebeple Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal’la görüştüğünü belirtti. Yüksek tansiyon nedeniyle programların iptal edildiğini belirten Yiğitel, “Tansiyon düşürülmezse daha önemli sorunlara neden olabilir” dedi.

İnce’nin son durumunu açıklayan Yiğitel, şu tabirleri kullandı;

“Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal’la görüştüm. İzmir mitingine giderken önemli bir yüksek tansiyonu sorunu yaşamış. İzmir’den sonra Aydın’a geçecekti. Hekimler mitinge devam etmemesi istikametinde görüş bildiriyor. Zira yüksek tansiyon düşürülemezse daha önemli sorunlara neden olabilir. Kalp krizi riski üzere bir şey de ortaya çıkabilir. Hekimler o yüzdende ‘devam etmemeniz gerekir’ diyorlar. Bu yüzden Ankara’ya döndü. Tansiyonu düşürmek için tabipler müdahale etmişler, lisan altı haplarından vermişler. Ankara’ya döndü. Konutunda dinleniyor. Durumu artık daha âlâ. Mitinglere devam edebilecek mi muhakkak değil. Sabah bir sıhhat denetiminden daha geçecek. Kendi devam etmek istiyor. Az bir mühlet kaldı zira. Muharrem Beyefendi devam etmek istemiş esasen fakat tabipler zahmetle ikna edebilmiş.

Bu son devirde yaşananları da sordum. Bu tempo, yorgunluk için ‘etkilemedi dersek gerçek olmaz’ dedi. İpek Hanım. Bu haysiyet cellatlığı, gaye alınması, kumpas işleri üzmüş onu. Aslında kendi de bir paylaşım yaptı bununla ilgili. Bir sitemi de var. Vaktinde bu FETÖ’den mağduriyet yaşayanlardan neden ses çıkmıyor diye. Sonuç prestijiyle bu son yaşadıkları etkilemedi denemez. O da tetiklemiştir…”

İPEK ÖZKAL: ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEK

Memleket Partisi Genel Lider Yardımcısı Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Genel Liderleri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin sıhhat durumunun güzel olduğunu ve adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.

Memleket Partili Sayan, katıldığı bir canlı yayında İnce’nin sıhhat durumuna ait açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce’nin sıhhat durumunun uygun olduğunu söyleyen Sayan, “Tabii bu yaşananlar kolay değil. Bilhassa Memleket Partisi’nin kurulduğu günden bu yana daima bu taarruzlarla boğuşmak zorundayız lakin seçime yaklaştığımız bu periyotta akınların şiddeti yeterlice arttı” dedi.

“ALGI OPERASYONU”

Partisine toplumsal medyada operasyon yapılmaya çalışıldığını aktaran Sayan, “Birtakım düzmece dekontlar ve imajlar yayımlayarak algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Bahsin özel hayat üzerinden tartışmasını rasyonel bulmuyorum. Burada âlâ niyet olmadığını düşünüyorum. Sayın İnce’nin eşinin bindiği otomobil, 10 milyon dolar aldığına dair düzmece dekontun tarihi de biliyorsunuz pazar günüydü. Bankalar biliyorsunuz pazar günü çalışmaz. O kadar yüksek meblağ internet üzerinden de gitmez. Bu yayınlanan görüntüler… İsrail, Alman kaynaklı olduğu da ortaya çıktı. Bu imgeler uydurma ve palavra görüntülerdir” dedi.

“ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEK”

Sayan, İnce’nin yaşadığı sıhhat sıkıntılarının akabinde toplumsal medyada adaylıktan çekileceğine dair paylaşımların olduğunu söyleyerek, “Muharrem İnce adaylıktan çekilmeyecek” açıklamasında bulundu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.