Muharrem İnce’den seçim vaadi: Zelzelede çadır satan Kızılay Lideri’ni misyondan alacağım, Suriyelileri geri gönderme hazırlıklarına başlayacağım

Memleket Partisi Genel Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmit’te yaptığı konuşmada seçim vaatlerini açıkladı. İnce, birinci iş olarak sarsıntıda çadır satan Kızılay Lideri’ni misyondan alacağını, Suriyelileri geri gönderme hazırlıklarına başlayacağını söyledi. Ayrıyeten, gençlerin geleceğine garanti istediğini belirterek, ülkenin problemlerini akıl, adalet ve ahlakla çözeceklerini vurguladı.

Muharrem İnce’den seçim vaadi: Zelzelede çadır satan Kızılay Lideri’ni misyondan alacağım, Suriyelileri geri gönderme hazırlıklarına başlayacağım
Yayınlama: 03.05.2023
10
A+
A-

Memleket Partisi Genel Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Seçildiğimde birinci yapacağım iş ne biliyor musunuz? Sarsıntıda çadır satan Kızılay Lideri’ni vazifeden alacağım. Çabucak, Cumhurbaşkanı yeminini eder etmez ne yapacağım biliyor musunuz? Suriyelileri geri gönderme hazırlıklarına başlayacağım” dedi.

Muharrem İnce, bugün İzmit’te yurttaşlara seslendi. “Türkiye’de siyasette bir birinci yaşanıyor. Gençler seçim meydanlarına el koydu” diyen İnce, şunları söyledi:

“HUZUR İSTİYORUZ”

“Biz, bu ülkede yaşama sevincini temsil ediyoruz. Huzur istiyoruz. Gençler, geleceğine teminat istiyor. 21 yıllık bir Erdoğan var. Tarımı bitirdi. Eğitimin niteliğini bozdu. Merkez Bankası’nın rezervlerini eritti. Gençleri yurt dışına kaçırdı. Sokakları Suriyelilerle doldurdu. Yargıyı çökertti. Yolsuzluklar arttı. Hırsızlıklar arttı. Bütün bunlar yaşanırken bir de muhalefet vardı. Artık Erdoğan’ı göndereceğiz. Ancak Erdoğan’ın yerine eskileri gelecek. Babacan gelecek, Davutoğlu gelecek. Bunların hepsini göndereceğiz. Biz, üçüncü yoluz. Bu yol, Atatürkçülerin yolu. Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan.

“PKK’LILAR, FETÖ’CÜLER, HİZBULLAHÇILAR BANA SALDIRIYOR”

Bu günlerde farkında mısınız? PKK’lılar bana saldırıyor. FETÖ’cüler bana saldırıyor. Hizbullahçılar bana saldırıyor. Ne kadar terör örgütü varsa Muharrem İnce ile ilgili montaj kasetler yapıyorlar. Montaj dekontlar yayınlıyorlar. Alıyorlar bir dekontu, ‘Muharrem İnce’ yazıyorlar; ’10 milyon TL rüşvet göndermişler’. Bunlar geri zekalı olduğu için… Rüşvet bankadan mı gönderilir, pazar günü mü gönderilir?

“ANKETÇİLERE GÜVENMİYORUM”

Değerli kardeşlerim; sandıklarda bir patlama yaşanacak. Siz, bu anketçilere bakmayın. Bu anketçilere parayı bastın mı istediğin ölçüsü yazıyor. Bir tanesi geçen gün bana telefon açıyor, ‘Noterden senet veririm, yüzde 10’sun’ diyor. Anketini bir görüyorum, 4 yazıyor. 3 yazan da var, 16 yazan da var. Hiçbirine inanmıyorum. Bu gençlerle bu sandıkları patlatacağız biz. Sizlerden, bu üçüncü yol olduğu üzere, tıpkı vakitte bugün 3 kişiyi ikna edeceksiniz, 3 kişiyi. Bugün herkes 3 kişiyi ikna edecek, kelam mü? Benden de size kelam.

“SORUNLARI AKILLA, ADALETLE, AHLAKLA ÇÖZCEĞİZ”

Bakın, bizim güvenliğimizi sağlayan polislerimiz; 3600 sizin istediğiniz üzere olmadı. Çözeceğiz, hiç merak etmeyin. Uzman çavuşlar; takım probleminizi çözeceğiz. Motokuryeler; tehlikeli iş statüsünde değilsiniz. Sizin probleminizi da çözeceğiz. Özel güvenlikçi arkadaşlarımız; sizler de yeni bir meslektesiniz, pek çok meseleniz var. Bunların hepsini çok kısa bir mühlet içinde çözeceğiz. Akılla çözeceğiz, adaletle çözeceğiz, ahlakla çözeceğiz.

“SEÇİLDİĞİMDE BİRİNCİ YAPACAĞIM İŞ NE BİLİYOR MUSUNUZ? SARSINTIDA ÇADIR SATAN KIZILAY LİDERİ’Nİ MİSYONDAN ALACAĞIM”

Bakın, biz ne yapacağız söyleyeyim; evvel memlekete huzur getireceğiz. Evvel yüzümüz gülecek. Sonra liyakat olacak. İşi ehline vereceğiz. Sonra bu memlekette devlete olan inancı tekrar kazanacağız. Ancak Allah’ın müsaadesi, milletin isteği ile seçildiğimde birinci yapacağım iş ne biliyor musunuz? Sarsıntıda çadır satan Kızılay Lideri’ni misyondan alacağım. Çabucak, Cumhurbaşkanı yeminini eder etmez ne yapacağım biliyor musunuz? Suriyelileri geri gönderme hazırlıklarına başlayacağım.

Merkez Bankası’nın kasası boşaldı. Türkiye’nin pasaportunun dışarıda kıymeti yok. Buğdayın anavatanı Türkiye, Ukrayna’dan buğday alıyor. Çocuklarımız beslenemiyor. Ben, onlara kelam veriyorum. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında ucuz et yiyeceksiniz. Ucuz süt içeceksiniz. Balık yiyeceksiniz, yumurta yiyeceksiniz.

Gençler; size kelamım olsun, düzgün okullarda okuyacaksınız. Özel okullara muhtaç olmayacaksınız. TOKİ’ye yalnızca bir iş vereceğim. TOKİ, evvel öğrenci yurdu yapacak. Sizi tarikat yurtlarına mahkum etmeyeceğim, kelam. ve üniversiteyi bitirdiğinizde iş bulacaksınız, iş. Size iş bulacağız iş. Ve hepsinden değerlisi, 1999’da ben de Kocaelililer, Yalovalılar, Düzceliler, hepimiz, Sakaryalılar birebir bahtı yaşadık. Zelzele yaşadık. Sonra da öteki bir bölgemiz yaşadı, yeni daha. En değerli meselelerimizden birisi, zelzeleye dirençli kentler. Bunu birlikte yapacağız. Bunu bilimle yapacağız, bunu akılla yapacağız.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.