Mine Gümüşkaya kimdir, Türk mü? Mine Gümüşkaya hangi orduya katıldı İsrail mi, Filistin mi?

Mine Gümüşkaya kimdir, Türk mü? Mine Gümüşkaya hangi orduya katıldı İsrail mi, Filistin mi?
Yayınlama: 17.10.2023
15
A+
A-


Türk asıllı İsrail vatandaşı olduğunu ifade eden Mine Gümüşkaya isimli kadın, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik operasyonlarına katılmak için bölgeye gideceğini ifade etti. Konuyla ilgili bir de açıklamada bulunan Gümüşkaya, “Aldığım karar üzerine gönüllü olarak İsrail Savunma Kuvvetleri’ne katılma kararı aldım, bir süre buralarda olmayacağım, eminim zafer bizim olacaktır” ifadelerine yer verdi. Mine Gümüşkaya kimdir, Türk mü?

MİNE GÜMÜŞKAYA KİMDİR?

İsrail Savunma Kuvvetleri üniforması ve üstündeki silahlarla poz veren Mine Gümüşkaya, “Aldığım karar üzerine gönüllü olarak İsrail Savunma Kuvvetleri’ne katılma kararı aldım, bir süre buralarda olmayacağım, eminim zafer bizim olacaktır” notuyla paylaştı.

Gümüşkaya’nın paylaştığı başka bir fotoğraf karesinde ise üzerinde İbranice yazıların bulunduğu bir bomba yer alıyor. Kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan konuyla ilgili çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, “Bu kadın Türk halkını temsil etmiyor” şeklinde yorumlar yaptı.

MİNE GÜMÜŞKAYA TÜRK MÜ?

Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Gümüşkaya, “Türk vatandaşı değilim ve kendi isteğimle orduya katılmayı istedim. Eski Twitter hesabım kapatılmadan önce Türkiye’ye karşı bir düşmanlığım olmadığını, aksine her zaman İsrail-Türkiye dostluğunu paylaşıyordum” ifadelerini kullandı.

Filistin İsrail 3. Sayfa Gündem Haberler