Mine Esen kaç yaşında, kimdir? Mine Esen neden gündemde?

Mine Esen kaç yaşında, kimdir? Mine Esen neden gündemde?
Yayınlama: 01.09.2023
8
A+
A-

Mine Esen kimdir? Mine Esen kaç yaşında? Mine Esen nereli? Mine Esen neden gündemde? Mine Esen’in hayatı merak ediliyor. Sizlere Mine Esen’in hayatını araştırdık…

Mine Esen kimdir?

Mine Esen, 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Cumhuriyet gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Basın Yayın Yayıncılık İletişim Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nden İletişim Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi aldı. Yaklaşık 25 yıllık kariyeri boyunca Gazeteci olarak gazetemizin dış haberler bölümünde editörlükten yazarlığa kadar farklı dönemlerde çalıştı. Mine Esen 2023 yılında 51 yaşındadır.

Gülay Yedekçi kaç yaşında, nereli? Gülay Yedekçi kimdir?

Gülay Yedekçi kaç yaşında, nereli? Gülay Yedekçi kimdir?

Birçok uluslararası ve ulusal zirveye katılmış, siyasetten, siyasetten ve sivil toplum kuruluşlarından isimlerle görüşmelerde bulunmuştur. Bu ilişkiler, Kıbrıs’ın yanı sıra ABD, AB, Çin ve Orta Doğu’daki gelişmelere odaklandı. Göç, kadın ve kız çocuklarının haklarına odaklandı. Bu konuyla ilgili bir dizi makale hazırlandı. Uzun yıllar gazetemize bağlı Pazar Yazıları’nın editörlüğünü yaptı. Ayrıca 2020 yılından itibaren Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan Diplomatik Dünya Türkiye ekibinde Dış Enformasyon Sorumlusu olarak görev yaptı. Ergun Balcı Limited Okulu’na “Babıali Dışişleri Bakanı” olarak katılan Esen, bu görevde bulundu. 2016-2022 yılları arasında Cumhuriyetin dış istihbarat direktörlüğü yaptı. TGC ve TGS üyeleri arasında yer aldı.