Microsoft’un çalışanlarına bu yıl artırım yok

ABD’li teknoloji devi Microsoft, bu yıl “tam zamanlı” olarak nitelendirilen çalışanlarına artırım yapılmayacağını açıkladı.

Microsoft’un çalışanlarına bu yıl artırım yok
Yayınlama: 11.05.2023
12
A+
A-

Microsoft, çalışanlara bir e-posta gönderdi ve 2023’teki çalışma kaidelerini açıkça belirterek, bu koşulların gerekli olduğunu de belirtti.

Insider’ın haberine nazaran, Microsoft Üst Yöneticisi (CEO) Satya Nadella, çalışanlara maaş artışı ile ilgili şirket çalışanlarına elektronik posta gönderdi.

Söz konusu e-postada Nadella, şirketin yapay zekanın yeni çağında büyük bir platform değişikliğine öncülük etmeye yardımcı olduğu ve bunu global makroekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalırken dinamik ve rekabetçi bir ortamda yaptıklarını aktardı.

Çalışanlara geçen yılki artırımlar hatırlatıldı

Geçen yıl piyasa şartlarına ve şirket performansına bağlı olarak fiyatlara yaptıkları artışları anımsatan Nadella, bu yıl ekonomik şartların müşteri talebi, iş gücü piyasası ve bir sonraki inovasyon döngüsü için gerekli yatırımlar dahil olmak üzere birçok boyutta çok farklı olduğunu kaydetti.

“Saatlik çalışanlar için maaş artışı olacak”

Nadella, bu yıl saatlik çalışanlar için maaş artışı olacağını lakin tam vakitli çalışanlar için maaş artışı olmayacağını belirtti.

İkramiyeler devam edecek

İkramiyelerin ise verilmeye devam edileceğine işaret eden Nadella, şirketi uzun vadeli muvaffakiyete hazırlamak için kelam konusu kararın gerekli olduğuna inandıklarını vurguladı.

KAYNAK: AA

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.