Metin Akpınar kızı kim? Metin Akpınar kızları mı var?

Metin Akpınar kızı kim? Metin Akpınar kızları mı var?
Yayınlama: 13.10.2023
8
A+
A-


Türk tiyatrosu ve sinemasının duayen isimlerinden Metin Akpınar, “evlilik dışı ilişkiden bir kızı olduğu” haberi ile gündeme gelmişti. Akpınar’dan konuya dair açıklama geldi. Peki, Metin Akpınar kızı kim? Metin Akpınar kızları mı var?

Antalya’da görülen ve gizlilik kararı bulunan dava sonuçlandı. DNA testlerini de dikkate alan mahkeme Duygu Nebioğlu’nun Metin Akpınar’ın kızı olduğunu karara bağladı. Kararın ardından Instagram hesabından ağlayarak açıklama yapan Duygu Nebioğlu, “Neredeyse 1,5 aydır hiç uyumuyorum. Davanın son sürecini bekliyordum. Ben de bu haberi bir sindireyim” dedi. Nebioğlu, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımda da soyadını değiştirmeyeceğini söyledi.

Annesi tarafından bir köye bırakılan daha sonra devlet koruması altına alınan ve ardından evlat edinilen Metin Akpınar’ın kızı Duygu Nebioğlu, verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “94 yılında Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinildim. Ailem tarafından topluma kazandırılmak için başlayan serüvenimin devamında biyolojik ailemin ve soy ağacımın merakına düştüm. Bu düşünce beni Türk toplumuna mâl olmuş Sayın Metin Akpınar’a ulaştırdı, henüz 21 yaşında üniversite öğrencisi iken gerçeklerin karşında yoğun şaşkınlık hissiyle, hayranı olduğum sanatçının biyolojik babam olmasının mutluluğunu ne yazık ki yaşayamadım. Aldığım yetersiz sevgi nedeniyle beni bağırana basmakta zorlandığı için ağır travmalar yaşadım bu sebeple saygı değer avukatlarıma ulaştım.”

“Bugün avukatlarım Ferihan Polat ve Ahmet Furkan Uludağ sayesinde Metin Akpınar’ın babam olduğu Akseki Asliye Hukuk Mahkemesinin kararı ile resmiyete kavuşmuştur. Adalet karşında tüm haklarımı koruma altına almış bulunuyoruz. “Şaşkınım, yıllar sonra gelen mutluluk hayatımın ilk günü gibi oldu. Kamuoyuna bunu açıklamayı borç bilip sevgi ve barış içerisinde hareket edeceğimizi duyurmak istiyorum. Bu süreçte bana destek olan ve koşulsuz sevgi veren Nebioğlu aileme teşekkür ediyorum . Duyguluyum.”

Osman Demir
Osman Demir
Haberler.com – Gündem

Metin Akpınar 3. Sayfa Gündem Magazin Haberler