Meral Akşener’den, şoke eden Erzurum olayları, Kılıçdaroğlu ve HDP, PKK itirafı!

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, katıldığı programda itiraf dolu kelamlar sarf etti. Akşener Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Erzurum olaylarından sonra Kılıçdaroğlu’nun kazanacağına inanmıştım” dedi.

Meral Akşener’den, şoke eden Erzurum olayları, Kılıçdaroğlu ve HDP, PKK itirafı!
Yayınlama: 23.05.2023
5
A+
A-

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci çeşidine sayılı günler kala Millet İttifakı’nın paydaşlarından UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, katıldığı canlı yayında itiraf dolu kelamlar sarf etti. Akşener, Erzurum’da İmamoğlu’nun gösterisinde yaşadığı olayların akabinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun birinci tıpta kazanacağına inandığı söyledi. HDP ve PKK ilgisine de değinen Akşener, “HDP’lilere oy verenlerin ortasında PKK’lılar var” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun misyona gelmesi durumunda yardımcısı yapacağını söylediği İBB Lideri CHP’li Ekrem İmamoğlu seçimler öncesinde Erzurum’da korsan miting düzenlemişti. İmamoğlu’nun otobüsüne taş atılması sonrasında muhalefet kanadı ‘mağdur’ algısı oluşturmaya çalışmıştı. İmamoğlu’nun otobüsüne taş atanlardan biri istihbaratta misyonlu Uzman Çavuş Muhammet Akif K. çıkmıştı. Daha sonra yapılan incelemelerde Akif K.’nın FETÖ’den süreç gördüğü belirlenmişti.

“BİR MAZERET UYDURMUYORUM KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANACAĞINI İNANMIŞTIM”

İmamoğlu’nun Erzurum’da yaşadıkları sonrasında Kılıçdaroğlu’nun seçimi birinci tıpta kazanacağını sandığını belirten Akşener, “Bir mazeret uydurmuyorum. Erzurum’dan sonra ben sayın Kılıçdaroğlu’nun 1. tıpta seçimi alacağına inandım ve bunu da belirttim.” diye konuştu.

AKŞENER: HDP’YE OY VERENLERİN ORTASINDA PKK’LILAR VAR

PKK’nin meclisteki uzantısı olan HDP ile yaptıkları ittifaka da değinen Akşener, “HDP’nin masada olduğuna dair bu kadar büyük bir argümanın halkta bu kadar tuttuğunu düşünmemiştim.”
dedi.

“KÜRTLERİN TAMAMI PKK’LI DEĞİLDİR”

Sözlerinin devamında HDP’ye oy verenler ortasında PKK’lıların da olduğunu söyleyen Akşener, “Kürtlerin tamamı PKK’lı değildir.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.