Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen kimdir, neden gündemde?

Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen kimdir, neden gündemde?
Yayınlama: 01.09.2023
10
A+
A-

Erhan Erol Kimdir? Erhan Erol Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Erhan Erol Kimdir? Erhan Erol Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?

Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında? Melis Sezen nereli? Melis Sezen neden gündemde? Melis Sezen aramam motorlarında araştırılıyor. Melis Sezen’in hayatını sizler için araştırdık…

Melis Sezen kimdir?

2 Ocak 1997 İstanbul Silivri’de doğan Sezen, lise öğrenimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Babası Arnavut, Makedon; Annesi Yunanistan Selanik göçmenidir; Bir erkek kardeşi olan Sezen ticaretle uğraşmaktadır. Verdiği bir röportajda oyunculuğa başladığında kendisini desteklediklerini söyledi. Sezen, 12 yıllık drama eğitiminin ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde bir yıl oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca Cümbüş-ü Hastanesi’nin ödüllü oyunu Silivri’deki Ali Solmaz Tiyatrosu’nda sahnelendi. Eğitimine devam eden Sezen, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. 2016-2017 yılları arasında Hayat dizisi Bazen Tatlıdır dizisiyle televizyonda olaylar bir adım daha ilerledi. Melis Sezen 26 yaşındadır.

2017-2018 yılları arasında Siyah İnci dizisinde “Ebru” karakterini canlandırdı. Sinemaya ilk çıkışını 2018 yılında bağımsız filmlerle yaptı. İlk rol aldığı film World State, ikinci filmi ise Fox’s Nest’tir. Bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Cesur Pilot ve şakacı Halis Karataş’ın gerçek hikayesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filminde oynadı. 2019 yılında Leke dizisinde ilk başrolü “Yasemin” karakteri oldu. Daha sonra Sevgili Geçmiş adlı dizide başrol olan “Deren” karakterini canlandırdı. 2019 yılı sonunda Mucize 2: Aşk filminde “Beren” karakterini canlandırdı.

Sezen, 2019 yılında IMDb Starmeter listesinde ilk 100’e girmiştir. 2020 yılında İstanbul’un işgalini, TBMM’nin feshedilmesini, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kuvâ-yi Milliye hareketini ve yeni bir devletin kurulmasını konu alan tarihi mini dizi “Ya İstiklal Ya Ölüm”de ana karakter “Nazan”ı canlandırdı. 

Son zamanlarda Kovala filminde de rol aldı. Filmin gösterim tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı; ancak küresel koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de alınan önlemler yayınlanmadı ve film ertelendi. Yeni vizyonların filmin resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklandı. 7 Ekim 2020’de Kanal D’de Cansu Dere ve Caner Cindoruk’la birlikte yayınlanan “Sadakatsız” dizisinde ana karakterlerden biridir. Dizi Mayıs 2021 sonunda sona ermiştir. Daha sonra “Hayat Kadını” karakterini canlandırmıştır. 2021 yılında Netflix’te yayınlanan ve başrolünü Burcu Biricik’in paylaştığı Fatma dizisinde 2021 yılında Turkcell’in reklam filminde başrolü Barış Arduç ile paylaştı. Aynı yıl “Parlayan Yıldızlar” ödülüne layık görüldü. 47. Altın Kelebek Ödülleri’nden.