Meclise Seçilemeyen Barış Atay, Dokunulmazlığının Kalktığını Söyleyen Kişiye Okkalı Bir Cevap Verdi

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, Hatay’daki yerini Can Atalay’a bıraktı. Antalya’dan milletvekili adayı olan Atay, TİP’in Antalya’dan milletvekili çıkaramaması üzerine meclise seçilmedi.  Tüm bu …

Meclise Seçilemeyen Barış Atay, Dokunulmazlığının Kalktığını Söyleyen Kişiye Okkalı Bir Cevap Verdi
Yayınlama: 15.05.2023
8
A+
A-

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, Hatay’daki yerini Can Atalay’a bıraktı. Antalya’dan milletvekili adayı olan Atay, TİP’in Antalya’dan milletvekili çıkaramaması üzerine meclise seçilmedi. 

Tüm bu gelişmelerin ardından kendisine ‘Dokunulmazlığının kalktığını ve yargılanacağını’ söyleyen kişiye okkalı bir cevap veren Barış Atay, sosyal medyada gündem oldu!

Hatay Milletvekili Barış Atay, Hatay’daki yerini Gezi Davası olaylarında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Avukat Can Atalay’a bırakmıştı.

Can Atalay Hatay’dan milletvekili seçilirken, Atalay’a yerini veren Barış Atay ise meclise seçilemedi. TİP, Antalya’dan vekil çıkaramadı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Barış Atay, “Başımızı eğmek yok! Kimse mücadelenin kolay olacağını söylemedi.” sözleriyle açıklama yaptı.

Atay ardından, Silivri Cezaevinde bulunan ve tahliyesinin ardından göreve başlayacak olan Can Atalay’ı tebrik etti.

Atay, bu paylaşımının ardından “dokunulmazlık zırhının kalktığını ve yargılanacağını” söyleyen kişiye sert bir cevap verdi.

AK Parti’den milletvekili adayı olan Bakanlara gönderme yapan Barış Atay, “Beni kaybetmekten korktuğu için koşa koşa vekil olup, dokunulmazlık alan bakanlarınızdan sandın herhalde tırşik” cevabını verdi.

Atay’ın bu cevabı sosyal medyada da gündem oldu!

Kendisini eleştirenler kadar destek olanlar da vardı.

👇

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.