MEB görevde yükselme sınav kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından şube müdürlüğü, şeflik, memurluk ve saymanlık için görevde yükselme sınav kılavuzu yayımlandı.

MEB görevde yükselme sınav kılavuzu yayımlandı
Yayınlama: 22.05.2023
5
A+
A-

MEB, görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamında şube müdürlüğü kadrosu için 400, şeflik için 2 bin, memurluk için 3 bin ve saymanlık kadrosu için 57 kontenjan belirledi. İlgili yönetmelik doğrultusunda merkez ve taşra teşkilatlarında boş bulunan memur, sayman, şef, il, ilçe milli eğitim müdürlükleri ve şube müdürü kadrolarına görevde yükselme yoluyla atama yapılacak.

SINAV 9 TEMMUZ’DA
Yazılı sınav için başvuru ve onay süreci 29 Mayıs- 7 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Başvuru tarihinin son günü saat 18.00’de onay süreci tamamlanacak. Görevde yükselme yazılı sınavına katılacak adaylar MEB.gov.tr adresinde 9 Haziran’da ilan edilecek. Sınav giriş belgeleri 26 Haziran tarihinde yayımlanacak. Görevde yükselme sınavı 9 Temmuz’da, sınav sonuçları ise 4 Ağustos tarihinde açıklanacak. Görevde yükselme yazılı sınavına başvuruda bulunmak isteyen adayların, takvimde belirtilen süre içinde mebbis.meb.gov.tr internet adresindeki elektronik başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurarak başvurularını yapmaları gerekiyor.

60 VE ÜZERİNDE PUAN ALANLAR BAŞARILI SAYILACAK
Görevde yükselme sınavı Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde yapılacak. Adaylara toplam 60 sorudan oluşan çoktan seçmeli test uygulanacak. Üç oturum halinde yapılacak sınavın her bir oturumu için 75 dakika süre verilecek. Değerlendirme sonucunda 100 üzerinden 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.