Masterchef Dilara Kimdir Kaç Yaşında? Dilara Başaran Nereli Ne İş Yapıyor?

Masterchef Dilara Kimdir Kaç Yaşında? Dilara Başaran Nereli Ne İş Yapıyor?
Yayınlama: 01.09.2023
102
A+
A-

Masterchef Dilara Kimdir Kaç Yaşında? Dilara Başaran Nereli? Dilara Başaran Ne İş Yapıyor? Dilara Başaran’ın hayatı merak ediliyor. Sizlere Dilara Başaran’ın hayatı hakkında merak edilenleri haberimizde paylaştık…

Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen kimdir, neden gündemde?

Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen kimdir, neden gündemde?

Dilara Başaran kimdir?

İstanbul’da doğup büyüyen Dilara Başaran, Tekirdağlıdır. İstanbul yarışmasına da katılan genç yarışmacı, 15 yaşında başladığı mesleğini tutkuyla sürdürdü. Masterchef Türkiye 2021 katılımcılarından Dilara, 1997 doğumludur. Anadolu Turizm Lisesi’nde eğitim gören Dilara, daha sonra Turizm Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Dilara Başaran’ın kariyeri neredeyse çocukluğundan itibaren başladı. 15 yaşında stajyer olarak sektöre adım atan genç yarışmacı, bu mesleği İstanbul’un en iyi otellerinden birinde sürdüreceğini ve 7-8 yıl boyunca devam edeceğini söylüyor. Türkiye’nin birçok yerindeki tanınmış otel ve restoranlarda aşçı olarak çalışan Şef Dilara, emlak işinde de zaman zaman gelip kanatlarına yardımcı oluyor. İşletmeciliğinin 8 yılının 2 yılını Kuveyt’te geçiren MasterChef Dilara Başaran, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Dilara ayrıca başlangıç ​​seviyesinde Arapça konuşabilmektedir. MasterChef Türkiye 2021 kadrosunda yer almaya hak kazanan Dilara, hayatına İstanbul’da devam ediyor.

2021 MasterChef ekibinden Dilara, ilk turda kızarmış levreklerle şefleri etkiledi ve üçlü düelloları kazandı. Dilara, Bozbey ve Rümeysa ile üçlü düelloda karşı karşıya geldi ve burada en iyi soğan dolmasını yaparak bir üst tura geçmeyi başardı.

Bu turda Somer Chief yarışmacıları uyardı: “Kendinize daha fazla güvenmeniz gerekiyor”. Somer Şef, soğan dolmasının diğer 2 rakibe göre daha iyi olduğunu söyledi. Daha önce hiç soğan dolması yapmamış ve yememiş olan Dilara, “Bu yemeğin malzemesi olup olmadığını önümde öğrendiğim” karşısında hem korktu hem de heyecanlandı.