Mandıra Filozofu filminin çekildiği Çökertme Köyü nerede nasıl gidilir?

Mandıra Filozofu filminin çekildiği Çökertme Köyü nerede nasıl gidilir?
Yayınlama: 01.09.2023
1
A+
A-

Mandıra Filozofu filminin çekildiği Çökertme Köyü nerede nasıl gidilir? Mandıra Filozofu filminin konusu nedir? Mandıra Filozofu’nun oyuncuları kimler? Mandıra Filozofu hakkında merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz…Köyündeki ıssız bir kulübede kendi evinde yaşayan felsefe öğrencisi Mustafa Ali, doğayla iç içe bir yaşam sürüyor. Süt Filozofu’nda; Zamanını doğayla iç içe ve kitap okuyarak geçiren Mustafa Ali’nin yolları Cavit’le kesişir. Çalışkan ve kurnaz bir iş adamı olan Cavit’in niyeti; Mustafa Ali köyünde bir butik otel yapılmasıyla ilgili. Süt ürünleri filozofu Mustafa Ali’nin Cavit’le dostluğu hayata dair önemli mesajları verirken eğlenceli de veriyor…

Mandıra Filozofu filmi Nerede çekildi?

2014 yılında seyirciyle buluşan Süt Filozofu’nun çekimleri Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Çökertme köyünde gerçekleşti.

Çökertme köyü nerede?

Çökertme, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı bir köydür. Muğla’ya yaklaşık 109 kilometre, Milas’a 52 kilometre ve tatil beldesi Milas Ören’e 17 kilometre uzaklıkta yer alan Çökertme’nin ayrıca Gökova Körfezi kıyısında bir koyu bulunuyor.

Mandıra Filozofu filmi Konusu nedir?

Mustafa Ali dünya düzenine uygun tavırlar sergiledi. Ta ki Mustafa Ali’yi Muğla’nın Çökertme köyünde ıssız bir evde yaşadığını düşünene kadar. Felsefe bölümü mezunu Mustafa Ali, modern yaşamın getirisi olan her şeyden uzak, doğayla iç içe bir yaşam sürmeye başlar.

Ataol Behramoğlu kaç yaşında nereli? Ataol Behramoğlu kimdir, heykeli nereye dikildi?

Ataol Behramoğlu kaç yaşında nereli? Ataol Behramoğlu kimdir, heykeli nereye dikildi?

Zamanının çoğunu kitap okuyarak geçiren Mustafa Ali buna kategorik olarak karşı çıkıyor. Cavit ise çalışkan ve kurnaz bir iş adamıdır. Yeni proje için Çökertme köyüne gelen Cavit’in hedefi, Mustafa Ali’ye ait arsayı satın alarak buraya büyük kazanç sağlayacak bir butik otel yaptırmak.

Ancak İstanbul’dan gelen Cavit’in hayatı ve hayatı Mustafa Ali ile tanıştıktan sonra eskisi gibi olmayacaktır…

Mandıra Filozofu filmi Oyuncuları

Filmin yönetmenliğini yapan Müfit Can Saçıntı aynı zamanda Süt Filozofu filminde de başrol oynadı. Saçıntı’nın yanı sıra Rasim Öztekin, Eser Eyüboğlu, Ayda Aksel ve Begüm Öner de bu önemli ekibin bir parçası.