Macron’un saati tartışma çıkardı

Fransa’da emeklilik yaşını 64’e yükselten düzenleme yüzünden cumhurbaşkanlığı devrinin en şiddetli protestolarıyla karşı karşıya olan Emmanuel Macron, artık de değerli saatiyle reaksiyon çekti.

Macron’un saati tartışma çıkardı
Yayınlama: 26.03.2023
11
A+
A-

Bir televizyon yayınına katılan Macron, saatinin 80 bin Euro (yaklaşık 1.6 milyon TL) bedelinde olduğu teziyle “zenginlerin cumhurbaşkanı” olmakla suçlandı. Yayın devam ederken Macron’un ellerini masanın altında gizleyerek saatini çıkarması dikkat çekti. Macron’un saati “yok etmesi” halktan kopuk olduğu tenkitlerini tetikledi.

GERÇEK FİYATI FARKLI

Elysee Sarayı yaptığı açıklamada, Macron’un saati, “Saklamak için değil, masaya çarparak ses çıkardığı” için çıkardığını açıkladı. Macron saati çıkarmadan çabucak evvel kollarını masaya koyduğunda bir tıkırtı sesi duyuldu. Macron’un takımından bir kaynak da, “O saati bir buçuk yıldan fazla müddettir takıyor. Katar’daki 2022 Dünya Kupası finali ve aralık ayında Washington’a yaptığı ziyaret üzere birçok aktiflikte kullandı” dedi. Saatin tez edildiği kadar kıymetli olmadığı da belirtildi. Fransız “Bell & Ross” üretimi aksesuarın fiyatının 1600 ila 2400 Euro ortasında değiştiği öne sürüldü.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.