Levent Sürme: Ümit Ulusal Ekip aslında bir eğitim merkezi

Ümit Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Levent Sürme, “Ümit Ulusal Kadro aslında bir eğitim ve bilim merkezi. Oyuncular buraya çantayla geliyorlar. Kamp sonunda o çantayı doldurup, bir şeyler öğrenip buradan o denli gitmelerini istiyoruz” dedi.

Levent Sürme: Ümit Ulusal Ekip aslında bir eğitim merkezi
Yayınlama: 21.06.2023
21
A+
A-

Türkiye U21 Ulusal Grubu, hazırlık maçında konuk ettiği Bosna-Hersek U21 Ulusal Takımı’nı 4-1’lik skorla mağlup etti. Müsabakanın akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan U21 Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Levent Sürme, “Bizim için şu anda en kıymetlisi bu oyun ideolojisini oturtmak. Olağan ki tıpkı anda skorlar da âlâ olunca oyuncuları daha çok motive ediyor. Son Azerbaycan maçını 1-0 kazanmıştık. Aslında skordan o kadar çok mutlu değildik, daha çok gol atmamız lazımdı. Fakat oyun temposunu, oyun ideolojisini ve kapanmış bir gruba karşı nasıl oynanması gerektiğini pek uygun yaptık. Bu sefer 4-1’lik skor bizim için daha hoş oldu. Rakip değişti, rakibin oyun ideolojisi biraz daha değişikti. Esasen İrlanda’ya daha çok benzeyen bir rakip seçmiştik. Bundan ötürü çok mutluyuz. Bosna-Hersek aslında tam istediğimiz üzere oynadı. İrlanda maçının simülasyonunu yapmış olduk” tabirlerini kullandı.

“Her oyuncuyla kişisel çalışıyoruz”

Her oyuncuyla ferdî olarak ilgilendiklerinin altını çizen Sürme, “Bizim misyonumuz hem skor almak lakin tıpkı vakitte da oyuncuları eğitmek. Biz her vakit diyoruz; Ümit Ulusal Ekip aslında bir eğitim ve bilim merkezi. Oyuncular buraya çantayla geliyorlar. Kamp sonunda o çantayı doldurup, bir şeyler öğrenip buradan o denli gitmelerini istiyoruz. Bundan ötürü her oyuncuyla ferdî çalışıyoruz, kişisel görüşüyoruz. İki kamp ortasında telefonlaşıyoruz. Bazen online toplantılar yapıyoruz. Onların oynadıkları durumlar hakkında irtibata geçiyoruz. Emeğimiz baya büyük” diye konuştu.

İHA


Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.