KYK yurtlarına yedek başvurular ne zaman alınır? KYK yedek yurt sırası ne zaman gelir?

KYK yurtlarına yedek başvurular ne zaman alınır? KYK yedek yurt sırası ne zaman gelir?
Yayınlama: 14.09.2023
7
A+
A-


. Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurt sonuçların adayların erişimine açıldığını açıkladı. Herhangi bir yurda yerleşen adaylar kayıt sürecine ve yurt yemeği ücretlerine ilişkin araştırmalara başladı. Peki,KYK yurtlarına yedek başvurular ne zaman alınır? KYK yedek yurt sırası ne zaman gelir?

KYK YURTLARINA YEDEK BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINIR?

KYK yurt sonuçları açıklandığı için yedeklere kalan öğrencilerin yeniden başvuru yapmalarına gerek bulunmuyor.

Yurt yedek yerleştirmeler 18-21-25 Eylül Tarihlerinde yapıalcak.

Sonuçları https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama linkinden takip edilmesi gerekiyor.

2023 KYK YEMEK ÜCRETLERİ NE KADAR?

Yurtlarımızda barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve ucuz beslenebilmeleri için lokanta-kantin hizmet yerleri bulunmaktadır. Yemeklerin fiyatı, piyasa fiyatları ortalamasının en az %35 oranında indirimli olup mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu yurt yöneticileri ve diyetisyenler tarafından devamlı kontrol edilmektedir. Öğrencilerimize yemekler çoktan seçmeli olarak verilmektedir.

Yurtlarımızda barınan öğrencilere yapılan günlük beslenme yardımı; 2022-2023 öğretim yılında yurtların açılış tarihinden itibaren sabah kahvaltısı yardımı 25,00 TL, akşam yemeği yardımı ise 50,00 TL olmak üzere toplam 75,00 TL olarak uygulanmaktadır.

Bakanlık yurtlarında yurt ücreti ve güvence bedeli alınmadan barındırılan öğrencilere, günlük 90,00 TL beslenme yardımı yapılmaktadır.

Gündem Eğitim Yaşam Haberler