KYK yurt sonuçları e devlet! KYK yurdu sonuçları sorgulama!

KYK yurt sonuçları e devlet! KYK yurdu sonuçları sorgulama!
Yayınlama: 13.09.2023
6
A+
A-


Üniversite sınavına girip tercih yapan öğrencilerin tercihlerinin açıklanmasıyla üniversite öğrencisi adayları kazandıkları üniversiteleri öğrendi. Şimdi ise devletin yurtları olan KYK’ya yurt başvurusu yaptı. KYK yurt sonuçları e devlet! KYK yurdu sonuçları sorgulama!

KYK yurt sonuçları henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl 28 Ağustos’ta biten başvurular, 7 Eylül’de açıklanmıştı. Bu sene yurt sonuçları 13 Eylül’de açıklandı.

KYK yurt başvurularının sonuçlandığı ekran üzerinde yer alan KYK yedekleri ve yedek sıraları, yedek sırasına göre yurtlara yerleştirilecek olan öğrencileri ifade ediyor. KYK yedek sıra numaranıza göre belirlenen yerleştirme günlerinde yerleştirme yapılacak ve buna göre KYK yedek sıra numaranız güncellenecektir. KYK yurtlarına yerleşmek için birçok farklı faktör söz konusudur. Bunun içerisinde tercih ettiğiniz konumda bulunan KYK yurtlarının kapasitesi de önemli bir faktördür.

Devletin yurtlarına başvuru yapan üniversite öğrencilerinin merakla beklediği KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler şimdi ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanan KYK yurt başvuru sonuçlarına nereden bakılır? Sorusunu araştıyor. KYK yurt başvuru sonuçlarına E- devlet ve https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama sitesinden KYK yurt başvuru sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA EKRANI!

Haberler.com / Sumru Tarhan – Gündem

GSB Yurt Gündem Yaşam Haberler