Kulisler şimdiden yapacağı konuşmada kilitlendi! Lokal seçimleri işaret edip bu bildirisi verecek

Seçim mağlubiyetinin akabinde genel başkanlık koltuğu sallanan CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, salı günü yapılacak küme toplantısında kıymetli bildiriler vermeye hazırlanıyor. Bir müddettir yaşanan belirsizliklere son vermesi beklenen Kılıçdaroğlu; lokal seçim takvimini işaret ederek örgütlere “Ayağa kalkıyoruz” bildirisi verecek.

Kulisler şimdiden yapacağı konuşmada kilitlendi! Lokal seçimleri işaret edip bu bildirisi verecek
Yayınlama: 16.06.2023
6
A+
A-

Seçim mağlubiyetinin akabinde CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun “Mücadeleye devam” bildirisi vermesi kimi bölümlerde rahatsızlık yarattı. Kılıçdaroğlu istifa davetlerini duymazdan gelirken, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ise “değişim” iletisi vererek CHP Genel Başkanlığına göz kırptı.

BAŞBAŞA GÖRÜŞTÜLER

İki isim ortasında yaşanan tansiyon dikkatle takip edilirken, evvelki gün Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Ankara’da bir ortaya geldi. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na değişim talebinin münasebetlerini ve tekliflerini anlattı. Kılıçdaroğlu’nun ise hem ülke konjonktürü, hem de yaz aylarında yaşanacak kongre süreçlerine işaret ederek, “Sürece birlikte bakarız” karşılığı verdiği öğrenildi.

YEREL SEÇİMLER İÇİN ATEŞİ YAKACAK

Öte yandan görüşmede gündem başlıklarından biri de İmamoğlu hakkında açılan davalar ve siyasi yasak kararıyla ilgili süreç oldu. Seçimin akabinde yaşanan bu belirsizlikler ve koltuğu bırakıp bırakmayacağına yönelik telaffuzların akabinde Kılıçdaroğlu, gelecek haftaki küme toplantısında değerli bildiriler vermeye hazırlanıyor. Sözcü’den Aytunç Erkin’in edindiği bilgiye nazaran Kılıçdaroğlu genel başkanlığı bırakmama konusunda kararlı. Mahallî seçim takvimini işaret etmesi beklenen Kılıçdaroğlu’nun örgütlere “Ayağa kalkıyoruz” iletisi vereceği öğrenildi.

CHP önderinin ayrıyeten salı günü küme toplantısında yapması planlanan konuşmanın başında tutuklu bulunan Türkiye Emekçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay için de bir ileti vermesi bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.