Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ortasında değişim görüşmesi

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Lideri İmamoğlu ortasında tansiyon yaşanırken, İmamoğlu değişim talebini Kılıçdaroğlu’na iletti. Kılıçdaroğlu ise ülke konjonktürü ve kongre süreçlerine işaret ederek, ‘Sürece birlikte bakarız’ cevabı verdi. Kılıçdaroğlu’nun gelecek haftaki küme toplantısında değerli bildiriler vereceği ve lokal seçimler için örgütlere ‘Ayağa kalkıyoruz’ bildirisi vereceği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ortasında değişim görüşmesi
Yayınlama: 16.06.2023
6
A+
A-

Seçim mağlubiyetinin akabinde CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun “Mücadeleye devam” iletisi vermesi kimi bölümlerde rahatsızlık yarattı. Kılıçdaroğlu istifa davetlerini duymazdan gelirken, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ise “değişim” bildirisi vererek CHP Genel Başkanlığına göz kırptı.

BAŞBAŞA GÖRÜŞTÜLER

İki isim ortasında yaşanan tansiyon dikkatle takip edilirken, evvelki gün Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Ankara’da bir ortaya geldi. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na değişim talebinin münasebetlerini ve tekliflerini anlattı. Kılıçdaroğlu’nun ise hem ülke konjonktürü, hem de yaz aylarında yaşanacak kongre süreçlerine işaret ederek, “Sürece birlikte bakarız” karşılığı verdiği öğrenildi.

YEREL SEÇİMLER İÇİN ATEŞİ YAKACAK

Öte yandan görüşmede gündem başlıklarından biri de İmamoğlu hakkında açılan davalar ve siyasi yasak kararıyla ilgili süreç oldu. Seçimin akabinde yaşanan bu belirsizlikler ve koltuğu bırakıp bırakmayacağına yönelik telaffuzların akabinde Kılıçdaroğlu, gelecek haftaki küme toplantısında değerli bildiriler vermeye hazırlanıyor. Sözcü’den Aytunç Erkin’in edindiği bilgiye nazaran Kılıçdaroğlu genel başkanlığı bırakmama konusunda kararlı. Mahallî seçim takvimini işaret etmesi beklenen Kılıçdaroğlu’nun örgütlere “Ayağa kalkıyoruz” bildirisi vereceği öğrenildi.

CHP önderinin ayrıyeten salı günü küme toplantısında yapması planlanan konuşmanın başında tutuklu bulunan Türkiye Personel Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay için de bir bildiri vermesi bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.