Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Seçilirse Evvel Oraya Gidecek

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Van sarsıntısı sonrası 12 yıldır konteynerde yaşayan vatandaşlara kelam verdi. Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı seçildikten sonra evvel o ailelere gideceğim. Onların bütün sıkıntılarını çözeceğim, o …

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Seçilirse Evvel Oraya Gidecek
Yayınlama: 03.05.2023
8
A+
A-

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Van sarsıntısı sonrası 12 yıldır konteynerde yaşayan vatandaşlara kelam verdi. Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı seçildikten sonra evvel o ailelere gideceğim. Onların bütün sıkıntılarını çözeceğim, o vakit onlardan helallik isteyeceğim” dedi.

Van’da 2011 yılında meydana gelen ve 644 kişinin hayatını yitirmesine, çok sayıda binanın yıkılmasına yol açan zelzelelerin üzerinden 12 yıl geçti.

Ancak Tuşba ilçesine bağlı Seyrantepe Mahallesi’ndeki 72 depremzede aile, ortadan epey sene geçmesine karşın konteynerlerde yaşamaya devam ediyor.

Selvi Kılıçdaroğlu ziyaret etti

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Seyrantepe Mahallesi’ndeki konteynerlerde hayat çabası veren ailelerle buluştu. 

Kılıçdaroğlu, ’12 yıl evvel yaşanan sarsıntıdan bu yana insanlarımız bu konteyner gettosunda ömür gayreti içinde. Çocukların durumunu anlatmaya dilim varmaz. İktidarı da, muhalefeti de bu insanları unutmuş. Kemal Bey’e söyleyeceğim, bu olmamalıydı. Düzeltiriz” dedi.

“Cumhurbaşkanı seçildikten sonra evvel o ailelere gideceğim”

Bugün Van’da miting düzenleyen Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda birinci olarak konteynerlerde kalan aileleri ziyaret edip meselelerini çözeceğini kaydetti. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

 “Van’da 2011’de zelzele oldu. Ben o sarsıntıda buraya geldim. Bir gecede burada kaldım. Sonraki gün depremzedelerle buluştum. 12 yıl geçti hala yüze yakın aile barakalarda oturuyor. Geçen hafta eşim geldi o ailelerle görüştü. Sitem ettiler haklı olarak, ‘şimdiye kadar nerelerdeydiniz?’ diye. Kelam veriyorum. Vanlılara kelam veriyorum. Geleceğim, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra evvel o ailelere gideceğim. Onların bütün meselelerini çözeceğim, o vakit onlardan helallik isteyeceğim.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.