Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eşi Selvi Kılıçdaroğlu Seçim Sonrası İlk Paylaşımıyla Gündem Oldu!

14 Mayıs Pazar günü yapılan 2023 Genel Seçimleri tüm Türkiye’nin gündeminde yer aldı. Çıkan sonuçlara göre cumhurbaşkanlığı seçimleri büyük olasılıkla ikinci tura kaldı. Yaşanların ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı …

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eşi Selvi Kılıçdaroğlu Seçim Sonrası İlk Paylaşımıyla Gündem Oldu!
Yayınlama: 15.05.2023
11
A+
A-

14 Mayıs Pazar günü yapılan 2023 Genel Seçimleri tüm Türkiye’nin gündeminde yer aldı. Çıkan sonuçlara göre cumhurbaşkanlığı seçimleri büyük olasılıkla ikinci tura kaldı. Yaşanların ardından Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla beğeni topladı. ‘Kadınlar ve çocuklarımız için başarmalıyız’ mesajını paylaşan Selvi Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı kısa sürede gündem oldu.

Geçtiğimiz gün 54 milyon 919 bin 932 seçmen oylarını kullanmak için sandık başına gitti. Desteklenen cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarının adına mühürler basıldı.

Türkiye genelinde sandıkların yüzde 99’unun açıldığı açıklandı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranı yüzde 49.37, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı yüzde 44.99, Sinan Oğan’ın oy oranının ise yüzde 5.21 olduğu belirtildi.

YSK’nın açıklamalarının ardından, cumhurbaşkanı seçiminin iki hafta sonra yapılacak olan ikinci turda belli olacağı hemen hemen netleşti.

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu zorlu miting programında eşini bir an olsun yalnız bırakmayan isimlerden olmuştu.

Selvi Kılıçdaroğlu, genel seçim sonuçlarının büyük oranda netlik kazanmasının ardından Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun tomurcuk içindeki bir leylak çiçeğinin dalını tuttuğu fotoğrafını paylaştı.

Fotoğrafına “Ülkemiz için, halkımız için umudumuzu diri tutacağız, kadınlar ve çocuklarımız için başarmalıyız.” notunu düşen Selvi Kılıçdaroğlu’nun ‘bahar’ mesajı kısa sürede beğeni topladı.

Selvi Kılıçdaroğlu’nun bu paylaşımına birçok sosyal medya kullanıcısı yorumda bulundu.

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Buyurun yorumlara…

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.