Kara Yollarında Üretim ve Tamir Çalışmaları Devam Ediyor

Kara yollarında yapılan bakım ve tamirat çalışmaları nedeniyle birçok kesimde trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Kuzey Marmara Otoyolu, TEM Otoyolu, Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu, Bolu-Yeniçağa-Gerede yolu, Seydişehir-Bozkır yolu, Çorum-Mecitözü-Amasya yolu, Finike-Kumluca yolu, İnegöl-Bozüyük yolu, Kangal-Divriği yolu ve Dereli-Şebinkarahisar-Sivas vilayet sonu yolu üzere birçok kesimde çalışmalar devam ediyor.

Kara Yollarında Üretim ve Tamir Çalışmaları Devam Ediyor
Yayınlama: 11.05.2023
11
A+
A-

Kara yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen bölümlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, Kuzey Marmara Otoyolu’nun D-100 Akyazı-TEM Akyazı kavşakları 1-5. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara tarafında bant aktarması yapılarak, ulaşım öteki istikametten iki istikametli sağlanıyor.

TEM Otoyolu’nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi tamir çalışmaları sebebiyle 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltmasına gidiliyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun 23. Kesiti 18-23. kilometrelerinde (Güney taşıma Şanlıurfa yönü) üstyapı tamir çalışmaları hasebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli sürdürülüyor.

Bolu-Yeniçağa- Gerede yolunun 54. kilometresinde taş duvar imal çalışmaları nedeniyle Gerede-Yeniçağa-Bolu istikametinde trafik akışı tek şeritten denetimli devam ediyor.

Seydişehir-Bozkır yolunun 5-6. kilometrelerinde Gökhüyük Köprüsü’nün üretim çalışmaları sebebiyle şoförler servis yoluna yönlendiriliyor.

Çorum-Mecitözü- Amasya yolunun 5-7. kilometrelerindeki üretim çalışmaları hasebiyle ulaşıma denetimli müsaade veriliyor.

Finike- Kumluca yolunun 8-11. kilometrelerinde yaya alt geçidi imal çalışmaları nedeniyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

İnegöl-Bozüyük yolunun 32-36. kilometrelerinde asfalt yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli gerçekleştiriliyor.

Kangal- Divriği yolunun 28-30. kilometrelerindeki çökme münasebetiyle ulaşım tek şeritten iki istikametli sağlanıyor.

Dereli-Şebinkarahisar- Sivas vilayet sonu yolunun 0-29. kilometrelerinde toprak işleri, sanat yapıları ve üstyapı çalışmaları nedeniyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.