Kağıthane’de kafeteryaya hücum: Hata makinesi saldırgan yakalandı

Kağıthane’de kafeteryanın kapısında duran iki gence kurşun yağdıran cürüm makinesi saldırgan, polis takımları tarafından yakalandı. Atak anının kameralara yansıdığı olayda, toplamda 42 adet cürüm kaydı olan iki genç yaralanmıştı.

Kağıthane’de kafeteryaya hücum: Hata makinesi saldırgan yakalandı
Yayınlama: 21.05.2023
7
A+
A-

Kağıthane’de kafeteryanın kapısında duran iki gence kurşun yağdıran cürüm makinesi saldırgan, polis takımları tarafından yakalandı. Hücum anının kameralara yansıdığı olayda, toplamda 42 adet cürüm kaydı olan iki genç yaralanmıştı.

Kağıthane Çeliktepe Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta Perşembe günü meydana gelen olayda, Mert P. (25) ile Samet Y. (25) sokak üzerindeki bir kafeteryaya gelmişti. İki genç burada vakit geçirdiği esnada sigara içmek için kapıya çıkmıştı. O esnada yürüyerek kapının önüne gelen bir şahıs, iki gence ateş etmeye başlamıştı. Kurşun yağdıran saldırgan koşarak kaçarken, Mert P. karnından ve bacağından, Samet Y. ise iki bacağından da yaralanmıştı.

Saldırı anı güvenlik kameralarına yansımıştı. Hücumun akabinde ihbar üzerine olay yerine sıhhat ve polis takımı sevk edilmişti. Kısa müddette olay yerine gelen sıhhat gruplarının yaptığı birinci müdahalenin akabinde yaralılar, ambulansla Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Kent Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Gençlerin hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenilmişti.

Yaralılar hata makinesi çıkmıştı

Yaralılardan Mert P.’nin 17’si “kasten yaralama” olmak üzere toplamda 34 adet kabahat kaydı olduğu, Samet Y.’nin ise “kasten yaralama” ve “işyerinden hırsızlık” kabahatlerinden toplamda 8 adet kaydı olduğu öğrenilmişti.

Polisin yakaladığı saldırgan da kabahat makinesi çıktı

Olayla ilgili çalışma başlatan Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Çeliktepe Şehit Bestami Şeker Polis Merkezi Amirliği takımları, yaralıların sözlerine başvurarak güvenlik kamera imajlarını incelemeye almıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda polis, saldırganın ve azmettiricinin kimliğini kısa müddette tespit etmişti. Devam eden çalışmalarda tetikçi olduğu belirlenen ve emniyette “kasten yaralama”, “motosiklet hırsızlığı” ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” hatalarından çok sayıda kaydı bulunan Abdurrahman T. (22) polis tarafından yakalandı.

Saldırgan isimli denetimle özgür kaldı

Emniyette sözü alınarak “kasten yaralama” kabahatinden isimli süreci yapılan Abdurrahman T., sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece isimli denetim kaidesiyle tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı. Öte yandan, azmettirici olduğu bilgisine ulaşılan ve emniyette “uyuşturucu unsur kullanmak”, “dolandırıcılık”, “kasten yaralama” ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” hatalarından çok sayıda kaydı bulunan Beyazıt P.’yi (22) ise yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. – İSTANBUL

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.