Kadıköy’de Müzik Söyleyen Genç Bıçaklanarak Hayatını Kaybetti

Kadıköy rıhtımında müzik söyleyen 30 yaşındaki Cihan Aymaz, istediği türküyü çalmadığı gerekçesiyle alkollü olduğu tez edilen Mehmet Caymaz ile hengame etti. Arbedede bıçaklanan Aymaz denize düştü ve hastaneye kaldırıldı lakin hayatını kaybetti. Kuşkulu Mehmet Caymaz ise kıyı güvenlik takımları tarafından gözaltına alındı. Görgü şahitleri olayı anlattı ve Aymaz’ın düzgün bir insan olduğunu belirtti.

Kadıköy’de Müzik Söyleyen Genç Bıçaklanarak Hayatını Kaybetti
Yayınlama: 03.05.2023
12
A+
A-

KADIKÖY’de akşam saatlerinde alkollü olduğu tez edilen bir kişi, rıhtımda müzik söyleyen 30 yaşındaki Cihan Aymaz ile istediği türküyü çalmadığı gerekçesiyle arbede etmeye başladı. Hengame sırasında bıçaklanan Aymaz denize düştü. Denizden çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırılan genç yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

Olay, saat 19.00 sıralarında Kadıköy rıhtımında meydana geldi. 30 yaşındaki Cihan Aymaz, yanında bulunan ses sistemiyle müzik çalıp müzik söylüyordu. Bu sırada alkollü olduğu argüman edilen Mehmet Caymaz, Aymaz’dan hoparlörden türkü çalmasını istedi. Aymaz olumsuz karşılık verince ikili ortasında tartışma çıktı. Tartışma kısa müddette arbedeye dönüştü. Mehmet Caymaz, elindeki bıçakla Cihan Aymaz’ı göğsünden yaraladı. Aymaz, aldığı darbenin tesiriyle denize düştü. Akabinde kuşkulu Mehmet Caymaz da denize atladı.

DENİZE ATLAYAN ŞÜPHELİYİ KIYI GÜVENLİK GRUBU ALDI

İhbar üzerine olay yerine sıhhat, kıyı güvenlik ve polis grupları sevk edildi. Denizden çıkarılan yaralı Cihan Aymaz’a birinci müdahale etraftaki vatandaşlar tarafından yapıldı. Aymaz, ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Kuşkulu Mehmet Caymaz ise kıyı güvenlik botuna çıkarıldıktan sonra kelepçelenerek gözaltına alındı. Cihan Aymaz kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Görgü şahidi Mahsun Aydın,”Cihan bizim için farklıydı, efendiydi, sessiz sakindi. Allah rahmet eylesin kardeşimize. Rabbim ailesine sabır versin. Çocuk burada müzik açmış. Ondan sonra adamın biri de gelmiş, türkü aç demiş. Cihan da açmamış herhalde. ya da öteki bir şey oldu. Ortalarında arbede çıkmış. Adam da tutmuş bıçağı Cihan’a sallamış. Cihan aslında denize düştüğü vakitte öteki denize atlayarak kaçmaya çalışmış. ya kurtarmaya atlamış onu ya da kaçmaya çalışmış. Sonra yakalanmış zaten” dedi.

Esnaf Aysel Ataman ise, ‘Ben burada esnafım. Fakat olay olduğu an burada değildim. Cihan arkadaşımız tanıdığım kadarıyla güzel bir insandı. Bizim de işlerimize koşuyordu mesela. Kargoda çalışıyordu. Müzik söylemeye çok seviyordu. Yani onun için apayrı bir şeydi. Bir müzik söyleyince dünyalar onun oluyordu. Olay 6 buçuk, 7 sıralarında oldu. Müzik söylüyorlar. Oradaki bir şahıs demiş ki para atıyoruz niçin türkü söylemiyorsunuz derken, o sırada olay başlıyor. Karşı tarafın elinde bıçak var. Bunu da kimse görmemiş mi. Nasıl görmüyorlar onu da anlamıyorum. O kaosta bıçağı yiyor. Olay tam deniz kenarında olduğu için aşağıya düşüyor. Bıçaklayan kişi de onun çabucak akabinde denize atlıyor. Denizdeki kanı görünce o da yardım etmeye çalışıyordu o sırada. Deniz kıpkırmızı oldu bir anda. Kan kaybından kaybettik arkadaşımızı. Üzgünüz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.