Kadıköy’de bir kişi istediği türküyü çalmayan genci bıçaklayarak öldürdü

İstanbul Kadıköy’de alkollü bir kişi, rıhtımda müzik söyleyen Cihan Aymaz ile istediği türküyü çalmadığı gerekçesiyle arbede etti. Hengame sırasında bıçaklanarak denize düşen kişi hayatını kaybetti.

Kadıköy’de bir kişi istediği türküyü çalmayan genci bıçaklayarak öldürdü
Yayınlama: 03.05.2023
25
A+
A-

DHA

İstanbul Kadıköy’de akşam saatlerinde alkollü olduğu argüman edilen bir kişi, rıhtımda müzik söyleyen 30 yaşındaki Cihan Aymaz ile istediği türküyü çalmadığı gerekçesiyle arbede etmeye başladı. Hengame sırasında bıçaklanan Aymaz denize düştü. Denizden çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırılan genç yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

İstanbul’da yaşanılan olayda kan aktı..

Saat 19.00 sıralarında Kadıköy rıhtımında meydana gelen olayda 30 yaşındaki Cihan Aymaz, yanında bulunan ses sistemiyle müzik çalıp müzik söylüyordu.

Bu sırada alkollü olduğu tez edilen Mehmet Caymaz, Aymaz’dan hoparlörden türkü çalmasını istedi. Aymaz olumsuz cevap verince ikili ortasında tartışma çıktı. Tartışma kısa müddette hengameye dönüştü.

Bıçaklanan genç denize düştü

Mehmet Caymaz, elindeki bıçakla Cihan Aymaz’ı göğsünden yaraladı. Aymaz, aldığı darbenin tesiriyle denize düştü. Akabinde kuşkulu Mehmet Caymaz da denize atladı.

Denizden çıkarılan genç hayatını kaybetti

İhbar üzerine olay yerine sıhhat, kıyı güvenlik ve polis takımları sevk edildi. Denizden çıkarılan yaralı Cihan Aymaz’a birinci müdahale etraftaki vatandaşlar tarafından yapıldı.
Aymaz, ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Kuşkulu Mehmet Caymaz ise kıyı güvenlik botuna çıkarıldıktan sonra kelepçelenerek gözaltına alındı. Cihan Aymaz kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

“Allah rahmet eylesin kardeşimize”

Görgü şahidi Mahsun Aydın, “Cihan bizim için farklıydı, efendiydi, sessiz sakindi. Allah rahmet eylesin kardeşimize. Rabbim ailesine sabır versin. Çocuk burada müzik açmış. Ondan sonra adamın biri de gelmiş, türkü aç demiş. Cihan da açmamış herhalde. Ya da öteki bir şey oldu. Ortalarında hengame çıkmış. Adam da tutmuş bıçağı Cihan’a sallamış. Cihan aslında denize düştüğü vakitte öteki denize atlayarak kaçmaya çalışmış. Ya kurtarmaya atlamış onu ya da kaçmaya çalışmış. Sonra yakalanmış zaten” dedi.

“Deniz kıpkırmızı oldu bir anda. Kan kaybından kaybettik”

Esnaf Aysel Ataman ise, “Ben burada esnafım. Lakin olay olduğu an burada değildim. Cihan arkadaşımız tanıdığım kadarıyla düzgün bir insandı. Bizim de işlerimize koşuyordu mesela. Kargoda çalışıyordu. Müzik söylemeye çok seviyordu. Yani onun için farklı bir şeydi. Bir müzik söyleyince dünyalar onun oluyordu. Olay 6 buçuk, 7 sıralarında oldu. Müzik söylüyorlar. Oradaki bir şahıs demiş ki para atıyoruz niçin türkü söylemiyorsunuz derken, o sırada olay başlıyor. Karşı tarafın elinde bıçak var. Bunu da kimse görmemiş mi. Nasıl görmüyorlar onu da anlamıyorum. O kaosta bıçağı yiyor. Olay tam deniz kenarında olduğu için aşağıya düşüyor. Bıçaklayan kişi de onun çabucak akabinde denize atlıyor. Denizdeki kanı görünce o da yardım etmeye çalışıyordu o sırada. Deniz kıpkırmızı oldu bir anda. Kan kaybından kaybettik arkadaşımızı. Üzgünüz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.