KABİNE TOPLANTISI CANLI | Kabine Toplantısı başladı mı, saat kaçta? 16 Ocak Kabine Toplantısı CANLI YAYIN!

KABİNE TOPLANTISI CANLI | Kabine Toplantısı başladı mı, saat kaçta? 16 Ocak Kabine Toplantısı CANLI YAYIN!
Yayınlama: 16.01.2024
8
A+
A-


Vatandaşların gözü yılın ilk kabine toplantısına çevrilmiş durumda. Kabine toplantısı ne zaman başlayacak merak konusu oldu. Arama motorlarında Kabine Toplantısı canlı yayın linki sorgulatılıyor. Peki, Kabine Toplantısı başladı mı, saat kaçta? Detaylar haberimizde…

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün yoğun gündemle toplanacak. Beştepe’deki toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek.

KABİNE TOPLANTISI GÜNDEMİ NEDİR?

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisinin gözü hükümetten gelecek ek zam haberinde. En düşük emekli aylığını da içeren düzenleme için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın koordinesinde ilgili bakanlıkların yürüttüğü çalışma Kabine toplantısında gündemde olacak. Yakında Meclis’e sunulması planlanan düzenlemeye son şeklinin verilmesi bekleniyor. Toplantının bir diğer gündem maddesi Türkiye’nin terörle mücadele operasyonları. Bu kapsamda İstanbul’daki güvenlik zirvesinden çıkan kararlar Kabine’de de konuşulacak. Suriye ve Irak’ın kuzeyi ile yurt içinde terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlar ele alınacak. Kabine toplantısında İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları, Türkiye’nin Gazze’de ateşkes sağlanması için yürüttüğü diplomatik girişimler ile Kızıldeniz’deki gerilim de masada olacak.

Gündem Politika Dünya Haberler