Jacob Rothschild kimdir, öldü mü? Rothschild ailesinden “Baron” lakaplı Rothschild neden öldü, kaç yaşındaydı?

Jacob Rothschild kimdir, öldü mü? Rothschild ailesinden “Baron” lakaplı Rothschild neden öldü, kaç yaşındaydı?
Yayınlama: 27.02.2024
7
A+
A-


Jacob Rothschild öldü mü ve hastalığı neydi merak ediliyor. Bugüne kadar sayısız haber ve komplo teorisine konu olan Rothschild ailesinin dördüncü kuşak lideri Lord Jacob Rothschild kimdir ve kaç yaşındaydı gündeme geliyor. Jacob Rothschild kimdir, kaç yaşındaydı? Detaylar haberimizdedir…

JACOB ROTHSCHİLD ÖLDÜ MÜ?

Rothschildler, dünyayı yöneten beş aileden biri olarak lanse ediliyordu. Ailesi, yaptığı açıklamayla ünlü banker Jacob Rothschild’in öldüğünü duyurdu. İngiltere’nin resmi haber ajansına açıklama gönderen aile, ‘Baron’ olarak tanınan Jacob Rothschild’in Yahudi geleneklerine uygun olarak defnedileceğini bildirdi. Kariyerine 1963 yılında Aileye ait NM Rothschid ve Oğulları bankasında başlayan Jacob Rothschild, birçok vakıf ve galerinin de yöneticiliğini yaptı. Rothschild’ ailesi, 19’uncu yüzyılın Yahudi aleyhtarı karikatürlerinden koronavirüs salgınına birçok komplo teorisinin başrolünde. Almanya Frankfurtlu ailenin beş çocuğu, bundan 200 yıl önce Avrupa’nın çeşitli şehirlerine dağıldı. İlerleyen yıllarda Rothschild aile üyeleri, yükselen bankacılık sektörünün yüzü haline geldi.

“DÜNYADA NE OLACAĞINI HERKESTEN ÖNCE BİLİYORLAR”

19’uncu yüzyıldan kalma bir yayın, kurucu Mayer Amschel Rothschild’i yönetici sınıfları akrobat topları gibi hareket ettiren, aşırı kilolu ve kancalı burunlu, güçlü bir adam olarak tasvir ediyordu. II. Dünya Savaşı’ndan sonra Rothschild adı daha sonra seçkinlerin mutlak gücünü kınamak için bir ‘sembol’ ve ‘belirli bir isim’ haline geldi. Digital çağda ise dünyanın dört bir yanından internet kullanıcıları, ailenin yakında dünyada ne olacağını sıradan insanlardan önce bildiği konusunda durmadan kanıtlar öne sürüyor.

Jacob Rothschild kimdir, öldü mü? Rothschild ailesinden 'Baron' lakaplı Rothschild neden öldü, kaç yaşındaydı?

JACOB ROTHSCHİLD KİMDİR?

Nathaniel Charles Jacob Rothschild, 4. Baron Rothschild, 29 Nisan 1936 yılında doğdu ve 26 Şubat 2024 yılında vefat etti. İngiliz emsal, yatırım bankacısı ve Rothschild bankacılık ailesinin bir üyesiydi.

İş dünyasında, finansta ve İngiliz kamusal yaşamında önemli roller üstlendi ve çeşitli hayırseverlik ve hayırseverlik alanlarında faaliyet gösterdi.

Dünya Gündem Finans Dünya Haberler