İzmir’de ağır bakımdaki hastaya cinsel istismarda bulunan erkek hemşire tutuklandı

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ağır bakımındada tedavi gören kanser hastası bayana cinsel istismarda bulunan erkek hemşire tutuklandı.

İzmir’de ağır bakımdaki hastaya cinsel istismarda bulunan erkek hemşire tutuklandı
Yayınlama: 26.05.2023
7
A+
A-
İHA

İzmir’de mide bulandıran olay…

17 Mayıs günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde misyonlu sıhhat bakım çalışanı, müdürüne giderek hastanede hemşire olarak çalışan E.K.’nin (29) kanser hastası N.C.’ye (61) ağır bakım odasındaki yatağında cinsel akında bulunduğunu söyledi.

Diğer hemşirelerin de görüşlerini alan sıhhat bakım müdürü olayın hakikat olduğunu öğrendi ve polis merkezine giderek durumu anlattı.

Şikayet üzerine erkek hemşire E.K., polis grupları tarafından gözaltına alındı.

İstismara uğrayan hasta ömrünü yitirdi

Yoğun bakımda cinsel istismara uğrayan N.C. ise evvelki gün hastanede hayatını kaybetti.

İzmir İsimli Tıp Kurumu morgunda otopsi yapılan hastanın cenazesi ailesine teslim edildi ve Buca ilçesinde toprağa verildi.

Yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı

Olayla ilgili hastanenin güvenlik kamerası kayıtları ise incelenmek üzere Siber Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler

Kamera imgeleri ile ilgili polis merkezi tarafından hazırlanan tutanakta, 20 dakikalık manzara kaydında, hemşire E.K.’nin baygın halde bulunan hasta N.C.’nin yanına gelerek ilaç verdiği anlar, E.K.’nin hastanın sol tarafına geçerek kendisine gerçek çekmesi, daha sonra tekrar ilaç vermesi ve cinsel istismarda bulunduğu anların yer aldığı belirtildi.

“Yapamadım, yalnızca teşebbüs ettim”

Yoğun bakımdaki hastasına cinsel istismarla suçlanan E.K.’nin ise sözünde suçlamaları kabul ettiği öğrenildi.

E.K.’nin ağır bakımdaki yatmakta olan N.C.’ye cinsel istismar teşebbüsünde bulunduğunu, hastanın şuurunun kapalı olduğu için olayın teşebbüste kaldığını ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Yatağın üzerindeyken öteki hemşireye yakalanmış

Olay anında E.K.’yi gördüğü öğrenilen E.E. isimli hemşirenin polisteki sözünde saat 03.30 sıralarında E.K.’nin ağır bakım odasında yatakta bulunan N.C.’nin yatağının üzerinde olduğunu gördüğünü, dizlerinin üzerine çökmüş vaziyette gördüğünü ve olayı da başka arkadaşlarına anlattığını söylediği öğrenildi.

E.E.’nin ayrıyeten cinsel istismarla suçlanan hemşire E.K.’nin kendisini gördüğünü, daha sonra da durumu sorumlu hemşireye anlattığını söylediği öne sürüldü.

Hemşire E.K.

Tutuklandı

Polis merkezindeki süreçlerin akabinde Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Ofis Amirliği’ne götürülen E.K., buradaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Hemşire E.K., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili Ege Üniversitesi Hastanesi idaresi tarafından ağır bakım hastasına yönelik cinsel istismarda bulunduğu savı ile gözaltına alınan E.K. hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı öğrenildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.