İstek Çalımbay: Türkiye Kupası en büyük amaçlarımızdan bir tanesi

Üstün Lig takımlarından Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, açıklamalarda bulundu.

İstek Çalımbay: Türkiye Kupası en büyük amaçlarımızdan bir tanesi
Yayınlama: 26.03.2023
9
A+
A-

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ndeki serüvenlerini pahalandıran Çalımbay, “Demir Küme Sivasspor’da en büyük gayem Avrupa’ya gitmekti. 3 sene üst üste Avrupa’ya gittik, çok hoş de işler yaptık lakin bu işler o denli kolay olmuyor. 2-3 günde bir maç oynamak zorunda kalıyorsunuz. Problemli günler yaşıyorsunuz ve herkesten evvel dönemi açıyorsunuz. Hem ligi hem de Avrupa’yı birebir anda götürüyorsunuz. O vakit sakatlıklar, yorgunluklar, bıkkınlıklar oluyor. Bizi temel yoranlardan birisi de seyahat. Avrupa’dan buraya gelip 2 gün durarak tekrar deplasmana gitmek kadrosu yıpratıyor. Biz de elimizden geldiğince hoş işler yapmaya çalıştık, yaptık da. Ülkemize çok puanlar kazandırdık. Kulübümüze de maddi yararlar gelmiştir kesinlikle. Anadolu ekibi olarak üst üste Avrupa’ya giden bir kadro olduk. Hem taraftarımıza hem de Türkiye’ye hoş maçlar seyrettirdik. Anadolu ekibi olarak kusursuz işler yaptık. Ben oyuncularıma tek tek teşekkür ettim, sahiden hoş günler yaşattılar. İnşallah önümüzde ki yılda tıpkı biçimde devam edeceğiz” dedi.

“LİGDE HİÇBİR VAKİT ÜLKÜ ON BİRİMİZLE MAÇA ÇIKAMADIK”

Lig ve Avrupa maçlarının tıpkı anda ilerlemesinin çok güç olduğunun altını çizen Çalımbay, “Fiorentina ile deplasmanda oynadığımız maçın akabinde sabah 07.30’da Sivas’a geldik. Akşama yanlışsız idmanımız vardı. Oyuncuların yorgunluğu ve uykusuzluğundan ötürü idmanı iptal ettik. Gerisinden 1,5 gün sonra İstanbul deplasmanına gittik. Orda da rotasyona gittik, birtakım arkadaşlarımızın kahırları vardı. O maçtan döndük Sivas’ta Avrupa maçımızı oynadık. Ligde hiçbir vakit ülkü on birimizle maça çıkamadık. Tekrar de elimizden geldiğince hoş maçlar kazandık. Zelzele öncesi Alanya’yı deplasmanda, Beşiktaş’ı burada yendik. Çok âlâ gidiyorduk. Zelzele sonrası maçlar iptal edildi. Ondan sonra bu tempoyu yakalamak için çok uğraşmamız gerekiyordu. Bundan ötürü ligde dediğim dertler oluyordu” diye konuştu.

“EN BÜYÜK MAKSADIMIZ TÜRKİYE KUPASI”

Çalımbay, lige verilen ortalarda hazırlık maçı yapmakta kahır yaşadıklarını belirterek, “Bizim hazırlık maçı oynamamız gerekiyor. Şu anda bile oynayamıyoruz. Etrafımızda oynayabileceğimiz bir kadro yok. En büyük ıstırabımız bu bizim. Maç yapamamamız bizim aleyhimize oluyor. Bize en yakın olan Tokatspor ve Sivas Belediyespor ile oynuyoruz. Kayserispor ile yoğunluk nedeniyle anlaşamıyoruz. Biz ligde düzgün yerlere geleceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Ekibime da güveniyorum. Tabi bir de Türkiye Kupası var. Bizim en büyük amaçlarımızdan bir tanesi. Bu ortada sakat arkadaşlarımızın güzelleşip gelmesi bizi çok sevindirecek” tabirlerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.