İstanbul nargile içmek yasak mı? İstanbul kafelerde nargile yasaklandı mı? Nargile yasağı ne zaman bitecek?

İstanbul nargile içmek yasak mı? İstanbul kafelerde nargile yasaklandı mı? Nargile yasağı ne zaman bitecek?
Yayınlama: 05.07.2023
5
A+
A-


İstanbul nargile içmek yasak mı? İstanbul kafe ve sosyal tesislerde nargile içmek yasaklandı mı? Nargile yasağı ne zaman bitecek? soruları araştırılırken İstanbul Valiliği, nargile yasağı ile ilgili açıklama yaptı. Arama motorlarında aratılan İstanbul nargile içmek yasak mı? İstanbul kafe ve sosyal tesislerde nargile içmek yasaklandı mı? Nargile yasağı ne zaman bitecek? sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor.

İstanbul’da kafelerde nargile satışı yapılmayacağına dair çıkan haberler üzerine Vali Davut Gül bir açıklama yaptı. Plaj, park, sahil ve ormanlarda nargile içmenin yasaklandığını belirten Gül, “Belirlenen noktaların dışındaki ruhsatlı nargile salonlarıyla ilgili bir kısıtlamaya gidilmemiştir.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaptı. Gül, “İstanbul’da plajlar, sahiller, ormanlar, mesire alanları ve parklarda nargile içilmesi yasaklanmıştır. Buraların dışındaki ruhsatlı nargile salonlarıyla ilgili bir kısıtlamaya gidilmemiştir.” ifadesini kullandı.

İstanbul Valiliği’nden de yapılan açıklamada nargile satışı ile ilgili basında çıkan haberler üzerine açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi. Açıklamada, “İstanbul’da orman yangınlarının önüne geçmek, plaj ve sahillerde olumsuz görüntülerin oluşmasını engellemek, kamuya açık, piknik alanı, park ve mesire alanlarında çevreyi rahatsız etmemek amacıyla belirtilen alanlarda nargile içilmesi, sunumu ve satışı yasaklanmıştır. İlimiz Hıfzıssıhha Meclisinin konuya ilişkin kararı gereğince buraların dışındaki işyerlerinden ruhsatlı nargile salonlarıyla ilgili bir kısıtlamaya gidilmemiştir.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Gündem Güncel HaberlerBir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.