İSTANBUL-BAKAN KURUM: BİZ OCAKLARA ATEŞ DÜŞSÜN İSTEMİYORUZ-1

ETRAF, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘Sultanbeyli İş İnsanları ile Akşam Yemeği’ programına katıldı.

İSTANBUL-BAKAN KURUM: BİZ OCAKLARA ATEŞ DÜŞSÜN İSTEMİYORUZ-1
Yayınlama: 03.05.2023
5
A+
A-

ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘Sultanbeyli İş İnsanları ile Akşam Yemeği’ programına katıldı. Büyük İstanbul dönüşümünün çok değerli olduğunu belirten Bakan Kurum, “Bu süreçte el ele verelim. Biz ocaklara ateş düşsün istemiyoruz, çok net söylüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız burada ne fedakarlık gerekiyorsa o fedakarlığı bugüne kadar gösterdi. Bundan sonra da tıpkı anlayışla gösterecektir” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Sultanbeyli’de seçim çalışmaları kapsamında bir dizi ziyarette bulundu. Evvel ‘Genç Adres Açılış Programı’nda gençlerle buluşan Bakan Kurum, akabinde ‘Sultanbeyli İş İnsanları ile Akşam Yemeği’ programında iş insanları ile bir ortaya geldi. Programa, Sultanbeyli Belediye Lideri Hüseyin Keskin, milletvekilleri, parti temsilcileri ve iş insanları katıldı.

“VATANDAŞIMIZI SAĞLAM, İNANÇLI ALANLARA TAŞIYACAĞIZ”

Sultanbeyli’deki kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgi veren Bakan Kurum, “Sultanbeyli’nin içindeki donatı alanında kalan ne kadar vatandaşımız varsa o alanlardaki kardeşlerimizin isteği çerçevesinde konutlara taşıyacağız. Birinci etabı da orada başladık. Artık liderim, Bakanlığımızla yeni alanları çalışıyor. Oralarda da süratli bir biçimde yeni rezerv konutları üretmeye başlayacağız. Bunu bakan yardımcılarımızla, genel müdürümüzle birlikte çalışmaya başladılar. İnşallah süratli bir biçimde bu süreci yöneteceğiz. Böylece orada vatandaşımızı sağlam, inançlı, donatısı, yeşil alanı ve parkı olan alanlara taşıyacağız. Mevcut yerleri de donatıda, okulda kalıyorsa, yeşil alanda yahut parkta kalıyorsa milletimize armağan edeceğiz” halinde konuştu.

“BU ANLAYIŞLA BİRBİRİMİZE TAKVİYE OLARAK SÜRECİ YÜRÜTMEYİ RİCA EDİYORUM”

Büyük İstanbul dönüşümünün kıymet arz ettiğinin altını çizen Bakan Kurum, kelamlarına şöyle devam etti: “Büyük İstanbul dönüşümü, yüz yılın dönüşümü, tüm Sultanbeyli’ye, İstanbul’umuza vatandaşlarımıza, kardeşlerimize şimdiden iyi uğurlu olsun. Bu çok değerli, bu süreçte el ele verelim. Biz ocaklara ateş düşsün istemiyoruz, çok net söylüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız burada ne fedakarlık gerekiyorsa o fedakarlığı bugüne kadar gösterdi. Bundan sonra da birebir anlayışla gösterecektir. Ki bu iradeyi elini, gövdesini taşın altına koyarak net bir formda göstermiştir. Buradaki kardeşlerimden de bu anlayışla birbirimize takviye olarak süreci yürütmeyi rica ediyorum. Sultanbeyli’mizi dirençli, güçlü hale getirelim. Çocuklarımıza, geleceğimize daha hoş bir Sultanbeyli bırakalım. Sultanbeyli’mizde çok kıymetli hizmetlerimiz oldu; bu hizmetlerde de her fırsatta Sultanbeyli’nin hoş insanlarıyla kucaklaşıp sizlerle bir ortaya geliyoruz. Belediye liderimizin talepleri çerçevesinde muhabbet ediyor ve dertleşiyoruz. Bugün de Sultanbeyli’nin kaygısıyla dertlenmek, vatandaşlarımızın gereksinimlerini, taleplerini gidermek için Sultanbeyli’mize geldik.”

“HEP ESER DEDİK VE YAPITIN PEŞİNDEN KOŞTUK”

Bakan Kurum, “Burada muhtarlarımız, mimarlarımız, mühendislerimiz var. Biz ebediyen Sultanbeyli için çalıştık, ürettik, milyarlarca dev yatırım yaptık, hayata geçirdik. Yapıtlarımızı açtık, daima eser dedik ve yapıtın peşinden koştuk. Sizlere layık olabilmek için var gücümüzle çalıştık. Bugüne kadar sizlerin tapu mülkiyeti problemlerinin tamamını neredeyse tahlile kavuşturduk. 2B ile ilgili tekrar liderimizin, vatandaşlarımızın talepleri var; burada da bakanlığımız, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğümüz çalışıyor. Nasıl 29 bin kardeşimize, vatandaşımıza, tapularını teslim ettiysek kalan problemler varsa tıpkı anlayışla o sıkıntıları da birer birer çözeceğiz” dedi.

“HEP SÖZÜMÜZÜN ARDINDA OLDUK, SÖZÜMÜZÜN PEŞİNDE KOŞTUK”

Sultanbeyli’de yapılacak projelerle ilgili bilgi veren Bakan Kurum, kelamlarına şöyle devam etti: “Sultanbeyli’yi afetlere hazırlayacak dönüşüm için rezerv alan planlarını onayladık. Donatı alanlarımız hazır. En kısa müddette sizlerin isteğini alarak dönüşüme başlıyoruz. Kentsel dönüşümü hızlandırmak için ilçemizde ofisler kuracağız, dönüşümü ayağınıza getireceğiz. Orman vasfını yitirmiş alanlardaki tapu sıkıntılarını en kısa müddette çözeceğiz. Turgut Reis ve Ahmet Yesevi mahallelerimizde belediyemizle birlikte çalışacağız, iki yeni millet bahçesi yapacağız. Mehmet Akif Mahallesi’ndeki spor alanına yeni spor salonu, yüzme havuzu, kütüphane ve otoparktan oluşan dev bir ‘gençlik ve spor merkezi’ kazandıracağız. Yeniden Meydan Park’ın oradaki alanda, spor salonu, yüzme havuzu, kütüphane ve otoparktan oluşan ikinci ‘Gençlik ve Spor Merkezi’ni ilçemize, evlatlarımıza, gençlerimize belediyemizle birlikte armağan edeceğimizin kelamını verdik. Tabi bizim kelam, o 6’lı masanın kelamlarına benzemez. Biz kelam verdik mi tutarız. Biz de kelam namustur, onurdur. Meydanlarda tutamayacağımız kelamları hamdolsun bu güne kadar söylemedik. Daima sözümüzün gerisinde olduk, sözümüzün peşinde koştuk. Tıpkı anlayışla biz kararlıyız, Sultanbeyli’yi daima birlikte güçlendireceğiz.”

“CUMHURBAŞKANIMIZA BALKON KONUŞMASINI SULTANBEYLİ’DEN YAPTIRMAK İSTİYORUZ”

Sultanbeyli Belediye Lideri Hüseyin Keskin ise, “Cumhurbaşkanımıza balkon konuşmasını Sultanbeyli’den yaptırmak istiyoruz. Bu hislerle her birinize tekrar teşekkür ediyorum. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Sultanbeyli’mizin özeti olan müteahhitlerimiz, mimarlarımız, yapı kontrol firmalarımız, değerli iş adamlarımız da dahil olmak üzere bütün hemşehrilerime teşekkürü bir borç bilirken, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı pazar günü yapılacak İstanbul mitingine şimdiden her birinizi davet ediyorum” biçiminde konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.