İsrail’in Gazze’ye düzenlediği SİHA atağında 3 kişi öldü

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridine silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile düzenlediği atakta 3 kişi ömrünü yitirdi. Hücum sonucu birçok kişi yaralanırken, etraftaki mülklerde de önemli hasar oluştu. İsrail savaş uçakları da boş bir mesken ve yere hava saldırısı düzenledi. İsrail ordu sözcüsü, hava kuvvetlerinin Gazze Şeridindeki İslami Cihad Hareketine bağlı amaçları vurduğunu savundu.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği SİHA atağında 3 kişi öldü
Yayınlama: 11.05.2023
6
A+
A-

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile düzenlediği atakta 3 kişi ömrünü yitirdi.

Filistin haber ajansı WAFA’nın haberine nazaran, İsrail’e ilişkin SİHA, Gazze’nin Han Yunus bölgesine bağlı Hamed kentindeki bir apartman dairesine roketli atak gerçekleştirdi.

Saldırı sonucu 3 Filistinli hayatını kaybederken, kimileri ağır olmak üzere birçok kişi de yaralandı. Taarruzun amacındaki daire büsbütün yok olurken, etraftaki mülklerde de önemli hasar oluştu.

Yine İsrail savaş uçakları Gazze’nin Han Yunus’ta boş bir mesken ve yere hava saldırısı düzenledi. Atak sonucu yaralanan olmadı.

Öte yandan İsrail ordu sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, hava kuvvetlerinin Gazze Şeridi’ndeki İslami Cihad Hareketi’ne bağlı gayeleri vurduğu savunuldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.