İrtibat Başkanlığı’ndan 28 Mayıs seçimleri öncesi vatandaşlara değerli ihtar

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı Dezenformasyonla Çaba Merkezi, 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kıymetli bir ikazda bulundu. Yapılan açıklamada, “Oy kullanılan zarfların içerisine, birleşik oy pusulasından öbür hiçbir şey (not, obje vb.) konulmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanılan oy geçersiz sayılmaktadır” tabirleri yer aldı.

İrtibat Başkanlığı’ndan 28 Mayıs seçimleri öncesi vatandaşlara değerli ihtar
Yayınlama: 21.05.2023
7
A+
A-

Türkiye’deki 28 Mayıs Cumhurbaşkanı Seçimi kapsamında yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin oy verme süreçleri başladı. Oy kullanmaya giderken dikkat edilmesi gereken kimi unsurlar tekrar gündeme geldi. Bağlantı Başkanlığı bu mevzuda vatandaşları uyardı.

“ZARFLARIN İÇİNE OY PUSULASINDAN DİĞER HİÇBİR ŞEY KONULMAMASI GEREKMEKTEDİR”

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı Dezenformasyonla Uğraş Merkezi’nin toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, “Oy kullanılan zarfların içerisine, birleşik oy pusulasından diğer hiçbir şey (not, obje vb.) konulmaması gerekmektedir. Aksi takdirde kullanılan oy geçersiz sayılmaktadır.” sözleri kullanılarak vatandaşların zarfın içine pusula dışında bir şey konulmaması gerektiği hatırlatıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.