İrtibat Başkanlığı: İkinci cins seçimlerinde sandık numaraları değişmedi

Türkiye 28 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. çeşidi için sandık başına gidecek. Seçime günler kala seçmenlerin sandık numaralarının değiştiği, eski seçmen kağıdının bir işe yaramayacağı öne sürüldü. İrtibat Başkanlığı, bu tezlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İrtibat Başkanlığı: İkinci cins seçimlerinde sandık numaraları değişmedi
Yayınlama: 22.05.2023
7
A+
A-

14 Mayıs’ta gerçekleşencumhurbaşkanlığı seçiminde adayların hiçbiri kazanmak için kâfi olan oy oranına ulaşamadı. Bu durumda yüzde 49.5 oy alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yüzde 44.8 oy alan Kemal Kılıçdaroğlu 28 Mayıs’ta yapılacak 2. tıp seçiminde yine karşı karşıya gelecek.

SANDIK NUMARALARI MI DEĞİŞTİ?

Türkiye 28 Mayıs’ta bir sefer daha sandık başına gitmeye hazırlanırken toplumsal medyada da çeşitli argümanlar ortaya atılıyor. Son olarak sandık numaraları değiştiği için, eski seçmen kağıdıyla sandıkların bulunamayacağı istikametinde telaffuzlar ayyuka çıktı. Bağlantı Başkanlığı Dezenformasyonla Uğraş Merkezi, toplumsal medya hesabı üzerinden bu argümanlara karşılık verdi.

AYNI SANDIKLARDA OY KULLANILACAK

Buna nazaran seçmenler, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tipinde da 14 Mayıs’taki sandıklarında oy kullanacak. Ayrıyeten “Seçmen kağıtları yine basılarak dağıtılacak” bildirisi verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.