İran’dan ABD’ye: Suriye’deki atağa derhal karşılık vereceğiz

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Kurulu Sözcüsü Keyvan Hüsrevi, Suriye’deki İran irtibatlı üslere yönelik gerçekleştirilen hücumlara derhal cevap verileceğini söyledi.

İran’dan ABD’ye: Suriye’deki atağa derhal karşılık vereceğiz
Yayınlama: 26.03.2023
8
A+
A-
İHA

Suriye’nin kuzeydoğusundaki Haseke’de geçtiğimiz perşembe günü İran’a ilişkin bir intihar insansız hava aracının (İHA) terör örgütü DEAŞ ile çaba koalisyonuna ilişkin tesise gerçekleştirdiği ve 1 ABD’li kontratlı çalışanın öldüğünü, 1 kontratlı işçi ile 5 ABD askerinin yaralandığı atağın akabinde bölgedeki hareketlilik sürüyor.

“İran, derhal karşılık verecek”

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Kurulu Sözcüsü Keyvan Hüsrevi, akınlara ait yaptığı açıklamada ABD güçlerinin Suriye’deki varlığının yasa dışı olduğunu belirterek,

İran, terörle başa çıkmak ve Suriye’de istikrarlı bir güvenlik oluşturmak için çok uğraştı ve bu ülkenin istikrarını tehlikeye atan her türlü aksiyona karşı çıkacaktır. Suriye’de DEAŞ ve terörle gayret maksadıyla bu ülkenin hükümetinin talebiyle kurulan üslere saldırmak için rastgele bir mazerete derhal karşılık verilecektir.

dedi.

Ne olmuştu

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yapılan dün yapılan açıklamada, ABD’nin Suriye’de İran İhtilal Muhafızları ile temaslı kümelere yönelik misilleme akınlarında 19 kişinin öldüğü duyurmuştu. Hava ataklarında ölenlerin 3’ünün Suriye askeri, 11’inin rejim yanlısı Suriyeli, 5’inin de rejim yanlısı yabancı olduğu aktarılmıştı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.