İngiltere’de soyguncu, kaçarken marketin kepenginin altına sıkıştı

İngiltere’nin Newcastle kentinin güneyinde bir markete giren soyguncu, kasiyere bıçak çekti ve alkollü içecekleri çalarak kaçmaya çalıştı. Soyguncudan evvel davranan kasiyer, dışarıya çıkarak marketin kepenklerini kapattı. Soyguncu, marketten çıkmaya çalışırken otomatik kapanan kepengin altında sıkıştı ve gözaltına alındı.

İngiltere’de soyguncu, kaçarken marketin kepenginin altına sıkıştı
Yayınlama: 16.06.2023
10
A+
A-

Olay, Newcastle kentinin güneyindeki Durham kentinde meydana geldi. Kentteki bir markete giriş yapan soyguncu 6 tane alkollü içeceği çalmak için kasaya yöneldi ve kasiyere bıçak çekti. Durham Polis Teşkilatı, soyguncunun kasiyeri tehdit ettiğini belitti.

Yayınlanan güvenlik kamerası imgesinde, soyguncudan süratli davranan kasiyer, dışarıya çıkarak evvel kapıyı tuttu. Soyguncu ise kapıyı açmaya çalıştı. Kasiyer daha sonra kumandayla marketin kepengini indirmeye başladı. Soyguncu kapıyı zorlayarak açtı ve kapanmak üzere olan kepengin altına girdi lakin sıkıştı. Daha sonra olay yerine intikal eden polis, soyguncuyu gözaltına aldı.

“ÇOK GÜÇ BİR GÖZALTI OLMADI”

Durham Polis Teşkilatı Dedektifi Paul Mawson, yaptığı açıklamada, “Bizim için çok güç bir gözaltı olmadı. Dürüst olmak gerekirse soygun başladığı süratle sona erdi” dedi. Durham Polis Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, 30 yaşında olduğu söz edilen soyguncunun 15 Haziran’da duruşmasının yapıldığını, 3 yıl 4 ay mahpus cezası aldığını duyurdu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.