İngiliz gazetesi The Guardian duyurdu: Nusret Gökçe’nin New York’taki restoranı kapandı

Et tuzlama hareketiyle tüm dünyada ünlenen Nusret Gökçe’nin Manhattan’daki hamburgercisi Salt Bae Burger kapandı. İngiliz The Guardian gazetesi, kapanışı duyurduğu haberinde eleştirmenlerin görüşlerine de yer verdi.

İngiliz gazetesi The Guardian duyurdu: Nusret Gökçe’nin New York’taki restoranı kapandı
Yayınlama: 16.06.2023
12
A+
A-

ET tuzlama hareketiyle ‘Salt Bae’ olarak ünlenen Nusret Gökçe’nin New York-Manhattan’da bulunan ‘Salt Bae Burger’ adlı restoranı kapandı. İngiliz gazetesi The Guardian, 13 Haziran’da mekânın kapılarını kapattığını duyurduğu bir haber yayımladı. Haberde, restoranın 3 yıl önce New York’un en kötüsü seçildiği bilgisine de yer verildi.

CİNSİYETÇİLİKLE SUÇLANMIŞTI

Gazete, Nusret Gökçe’den “Kolundan tuz taneciklerini yiyeceklerin üzerine sıçratmasıyla ünlenen Türk kasap, sansasyonel karakter” diye bahsettiği haberinde şu ifadeleri kullandı:

“3 yıl önce New York’un en kötü restoranı seçilen Nusret Gökçe’nin Manhattan’daki hamburgercisi kapandı. Nusret Gökçe, yenilebilir hemen hemen her şeye kolundan tuz taneciklerini sıçratmasıyla sosyal medyada ünlü oldu. New York, mümkün olan en iyi hamburgeri bulmaya takıntılı bir şehir. Gökçe de burada Park Avenue’da Salt Bea Burger adında bir hamburgerci açtı. Koronavirüsün hemen öncesi, 2020 Şubat’ında Nusret, sadece kadınlara özel pembe hamburger ekmekli ‘kadın burgeri’ sunduğu için cinsiyetçilik suçlamalarına maruz kaldı.
Salt Bae Burger daha sonra 99 dolar değerindeki altın benekli milkshake ve altın varakla kaplı 100 dolarlık altın burger ile şaşkınlık yaratmaya devam etti.

NUMARALI KAMU SOYGUNU

Ünlü yemek sitesi Gothamist’in eleştirmeni Scott Lynch, Salt Bae Burger’i New York’un en kötü restoranı olarak tanımladı. New York Post eleştirmeni Pete Wells ise iki kişilik akşam yemeği için 521.45 dolar ödediğine dair bir yazı yayınladı ve bu akşam yemeğini ‘1 numaralı kamu soygunu’ olarak adlandırdı.” Nusret ayrıca bahşişlere el koyduğu gerekçesiyle çalışanlarıyla da mahkemelik olmuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.