İnce’den seçim açıklaması: Salon siyasetçileri, muhalefet baronları!

Memleket Partisi başkanı Muharrem İnce, “Seçimlere dair” başlıklı açıklamasında, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok sert eleştirerek muhalefetin seçim öncesinde yalancı cennet kıssaları uydurduğunu savundu.

İnce’den seçim açıklaması: Salon siyasetçileri, muhalefet baronları!
Yayınlama: 17.05.2023
3
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı adaylığından seçime 3 gün kala çekilen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, 14 Mayıs seçimlerine ait bir açıklama yaptı. 

İnce’nin toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:  

“Seçimlere dair…

Biz siyasetçilerin vazifesi; içinde yaşadığımız toplumu evvel anlamak sonra topluma sunduğumuz teklifler doğrultusunda seçmeni ikna etmektedir. Toplumu anlamadan siyaset yapmanız mümkün olamaz. Seçmenin his ve fikirlerini anlamak, onlara kulak vermek, beklentilerini öğrenmek siyasetçinin önceliği olmalıdır. Size oy vermeyenleri cahillikle, bilgisizlikle kendisini makarna ve kömüre satmakla suçlarsanız gideceğiniz pek fazla bir yer yoktur.

Bin yıldır bu toprakları kendisine yurt edinme uğraşında olan bu insanların tarihin derinliklerinden gelen fikir mirasını anlamadan siyaset yapılamaz. Anadolu’da kalmak için Haçlı Seferleri’ne karşı duran bu millet, çok değil 100 yıl evvel bu topraklar- dan sökülüp atılmanın gayretini verdi. Balkanlardaki, Kafkaslardaki ve başka Osmanlı bakiyesi yerlerdeki Türklerin son kalesi, gidebileceği son yurdu Anadolu’dur.
15 Temmuz 2016 günü tankların altına yatan, mermilerin üzerine atlayan, uçaklar kalkamasın diye ekinini gözünü kırpmadan yakan “Çılgın Türklerin” his dünyasını anlamanız gerekiyor. Bu milletin en kıymetli önceliği vatanını savunmaktır. O nedenle “her Türk asker doğar”, o nedenle “Ordu peygamber ocağıdır” o nedenle bu toplum Atatürk’ten vazgeçmez ve onu her daim derin hürmet ve sevgi ile anar.

SALON SİYASETÇİLERİ, MUHALEFET BARONLARI 

Bu toprakların insanı 1000 yıldır kıyamda ve vatan savunmasındadır. PKK’yı ve uzantılarını, FETÖ’yü ve işbirlikçilerini haklı olarak vatanına tehdit olarak görmekte ve onlarla ne değerine olursa olsun uğraş edilmesini talep etmektedir.
İktisattaki aksiliklerden, sarsıntıdan medet umarak milletin bu reflekslerini görmeden vatanına tehdit olarak gördüğü PKK ve FETÖ ile verilen manzaraların görmezden gelineceğini düşünmek milleti tanımamaktır.

Savunma endüstrinde yapılanların, SİHA, İHA, gemi ve uçak çalışmalarının uyandırdığı hisleri görmemek, bunların karşısında üzere görünmek milleti hiç tanımamaktır.

Salon siyasetçileri bunları duymaz, anlamaz ve bilmez. Milleti anlamak için alanda olmanız gerekir. 3 yıldır karış karış bu toprakları gezdiğimi ve milletin bu iktidardan bıktığını fakat bu muhalefete de güvenmediğini söyledim.

Her seçim öncesi olduğu üzere bu seçim öncesinde de yalancı cennet kıssaları uydurulduğunu, birinci çeşitte seçimin alınamayacağını söyledim. Bu öykülerle insanlarımıza derin hayal kırıklığı yaşatan bu muhalefet baronlarının kendi küçük iktidarlarını korumaktan diğer kederleri olmadığını söyledim. Biz bu sinemanın tekrar tekrar sahneye konulmasını istemeyenler olarak yollardayız dedim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.