İmamoğlu: ‘Hep birlikte sandığa gideceğiz, sandığa sahip çıkacağız’

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Batman’da yaptığı konuşmada, kayyumların gideceğini ve halkın dediğinin olacağını belirterek, ‘Şehirlerimize demokrasi gelecek. Kayyumlar gidecek kayyumlar. Halkın dediği olacak.’ dedi. İmamoğlu ayrıyeten, daima birlikte sandığa giderek, sandığa sahip çıkacaklarını belirtti.

İmamoğlu: ‘Hep birlikte sandığa gideceğiz, sandığa sahip çıkacağız’
Yayınlama: 03.05.2023
6
A+
A-

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, “15 Mayıs sabahına kadar çok çalışmamız lazım. Ayrışmadan, demokrasi uğraşını daima birlikte vermemiz lazım. Daima birlikte sandığa gideceğiz. Daima birlikte sandığa sahip çakacağız. Bu iktidarı konutuna yollayacağız. ‘Ben bilirim’ diyen aklı meskenine yollayacağız. Millet kendi iktidarını kuracak” dedi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Batman’da Halk Buluşmasına katıldı. İnsan Hakları Caddesi’nde yapılan programa İmamoğlu’nun yanı sıra, Millet İttifakı’nın milletvekili adayları, siyasi parti vilayet liderleri ile vatandaşlar katıldı. Programda konuşan İmamoğlu, kentlere demokrasinin geleceğini tabir etti.

‘KAYYUMLAR GİDECEK, HALKIN DEDİĞİ OLACAK’Ekrem İmamoğlu, kayyumların gideceğini ve halkın dediğinin olacağını belirterek, “Şehirlerimize demokrasi gelecek. Kayyumlar gidecek kayyumlar. Halkın dediği olacak. Halk ne diyorsa, milletin seçtiği kişi kentleri yönetecek. Devletin dini adalettir. Milletçe, bu canım memleketi daima birlikte eşit hissedarlarıyız. Doğusu batısı, güneyi kuzeyi benim canım vatandaşlarım yok birbirimizden farkımız. Vatandaşımızın hakkını korumayan hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşımızın her türlü hakkını koruyacağız. Vatanımızın tek karış toprağına ziyan, parçalanma getirmeyecek yola baş koyduk. Benim Batmanlı evladım, bu vatanın her kademesine çalışacak liyakatli bir formda gelecek. Benim Batmanlı kardeşim Türkiye’nin her karış toprağı için hoş hayaller kuracak. Birleşe birleşe kazanacağız. Benim sesimi fakat sizin sevginiz kısar. Benim sesimi diğer kimse kısamaz. Göreceksiniz daima birlikte ailelerimize, yuvalarımıza memnunluk, demokrasi gelecek. Aileye de. ‘Her şeyi ben bilirim, ben ne dersem o olur’ periyodu bitmiş olacak. Sona erecek. Güle güle diyeceğiz onlara. Hepimiz için aile kavramı çok değerli biliyoruz. Ailelerimiz hepimizin kutsalı. Bizi toplum olarak bir ortada tutan hisler aile birliği ve bütünlüğü ile başlar. Aileden yayılır bütün topluma dayanışma. Ne yazık ki başta ekonomik bozulma olmak üzere öfkeli ve doğuşçu ülke idaresi inanın aile birliğimizi bile bozdu” dedi.’HEP BİRLİKTE SANDIĞA GİDECEĞİZ, SANDIĞA SAHİP ÇIKACAĞIZ’Hep birlikte sandığa giderek, sandığa sahip çıkacaklarını belirten İmamoğlu, şöyle dedi:

“Batman’ın her meselesini biliyorum. Arkadaşlarımla bütün sıkıntıları konuşuyoruz. Batman’da biliyorum ki önemli bir uyuşturucu sıkıntısından tutun eğitimle ilgili zahmetlere, fırsat eşitliğine, gençlerimizin gereksinimlerinin giderilmesine, gereğince kültürel, sanatsal aktifliklerin olmamasına kadar, bu genç nüfusu canlı tutacak, hayata katacak, dünyanın her yerine eşitleyecek çok eksiği olduğunu biliyorum. Biz bütün bu sorunların tahlili için yol yürüyeceğiz. Batman’ın öbür meselelerine da hakimiz. En fazla işsizliğin olduğu kent Batman. Allah aşkına şu cıvıl cıvıl gençlerin olduğu yere işsizlik yakışır mı? Yakışmaz. Çözeceğiz bu sorunu. Yeni hizmetler için biz 13’üncü Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bu bölgeye hizmet etmekten büyük onur duyacağız. Size kelam İstanbul’da gençler, bayanlar hangi imkanlara sahipse, çocuklar hangi imkana sahipse bu bölgede de bu imkanları sizin için sağlayacağız. Memleketin her yerini birbiriyle eşitleyeceğiz. Şayet Batman’da işsizlik en yüksekse kişi başı gelirde Türkiye’deki gelir ortalamasının yarısıysa işte bu haksızlığı daima birlikte ortadan kaldıracağız. 15 Mayıs sabahına kadar çok çalışmamız lazım. Ayrışmadan, demokrasi çabasını daima birlikte vermemiz lazım. Daima birlikte sandığa gideceğiz. Daima birlikte sandığa sahip çakacağız. Bu iktidarı meskenine yollayacağız. ‘Ben bilirim’ diyen aklı konutuna yollayacağız. Millet kendi iktidarını kuracak.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.