İki zincir marketten sarsıntı bölgesinde fiyatsız eser

Şok ve BİM marketleri, sarsıntı bölgesinde çok sayıdaki mağazalarında besin ve paklık eserlerini ihtiyaç duyan yurttaşlara fiyatsız dağıttığını duyurdu.

İki zincir marketten sarsıntı bölgesinde fiyatsız eser
Yayınlama: 08.02.2023
23
A+
A-

Tüm ülkeyi yasa boğan ve 10 ili etkileyen sarsıntı felaketinin akabinde bölgedeki zincir marketlerden takviye geldi.

BİM’DEN FİYATSIZ DAĞITIM

Zelzele bölgesine TIR’larla acil gereksinim gereçleri gönderdiklerine ait açıklama yapan BİM, bölgede 100’ün üzerinde mağazasında depremzedelere temel gereksinim eserlerini güvenlik güçlerinin nezaretinde fiyatsız dağıtıldığını duyurdu.

BİM’den yapılan açıklamada, “BİM resmi kurumlarla işbirliği içinde 20 bin adedin üzerinde battaniye, tek kişilik ve çift kişilik yorganlar, çocuklar için binlerce yorgan, battaniye, atkı, bere, eldiven, sweatshirt, polar, kışlık oduncu gömlek, ayakkabı, yetişkinler için üst ve alt polarlar, kazaklar ve ısıtıcılardan oluşan 100 bine yakın gereksinim gerecini TIR’larla bölgeye gönderdi. Ayrıyeten afet bölgesindeki depolarından AFAD aracılığıyla temel muhtaçlık unsurları sevkiyatına da devam ediliyor” denildi.

Açıklamada, çok sayıda BİM çalışanın ömrünü yitirdiği ve 60’ın üzerinde çalışanın da hâlâ enkaz altında kurtarılmayı beklediği belirtildi.

ŞOK MARKETLER FİYATSIZ DAĞITIM YAPIYOR

Şok Marketler de toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, tüm afet bölgelerinde çok sayıda mağazada besin ve paklık eserlerini gereksinimi olan yurttaşlara fiyatsız dağıttığını duyurdu.
 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.