İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Türkiye terörle gayrette şiddetli bir süreç yaşıyor

İçişleri Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Türkiye’nin terörle gayrette kuvvetli bir süreç yaşadığını ve bunun sebebinin Amerika, Avrupa ve bölgedeki birtakım ülkeler olduğunu söyledi. Soylu, ayrıyeten doğu ve güneydoğuda kayyum atanan belediyelerin teröre para sağladığını belirterek, bu belediyelerin vazifeden alındığını ve bölgenin huzura kavuştuğunu tabir etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Türkiye terörle gayrette şiddetli bir süreç yaşıyor
Yayınlama: 11.05.2023
10
A+
A-

İÇİŞLERİ Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, ” Türkiye’de terörle uğraş kolay bir iş değildir. Zira Türkiye’de terörle çaba yaparken terör örgütüyle yapmıyorsunuz. Bunu Türkiye’nin başına bela edenlerle yapıyorsunuz. Yani Türkiye’nin bunu başına bela edenler Amerika’dır, onun uyruğunda bulunan Avrupa’dır. ve bundan istifade etmeye çalışan bölgedeki bir kadro ülkelerdir. Biz bunlarla büyük bir gayret ortaya koyuyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu seçim çalışmaları kapsamında Sarıyer Karadeniz Eğitim Kültür ve Etraf Muhafaza Vakfı’nın düzenlediği programda vatandaşlarla buluştu. Burada programa katılanlara seslenen Soylu, “Bu ülkede 7 yıla yakın Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle İçişleri Bakanlığı misyonunu yapıyorum. Artık söyleyeceğim şudur. Türkiye’de terörle gayret kolay bir iş değildir. Zira Türkiye’de terörle gayret yaparken terör örgütüyle yapmıyorsunuz. Bunu Türkiye’nin başına bela edenlerle yapıyorsunuz. Yani Türkiye’nin bunu başına bela edenler Amerika’dır, onun uyruğunda bulunan Avrupa’dır. ve bundan istifade etmeye çalışan bölgedeki bir kadro ülkelerdir. Biz bunlarla büyük bir çaba ortaya koyuyoruz” dedi.

“DOĞU VE GÜNEYDOĞU HUZUR BULDU”

Doğu ve Güneydoğu’da kayyum atanan belediyelerle ilgili kıymetlendirme yapan Soylu, “Bu Selo’yu, o gece konutundan kuzu kuzu alıp götüren biziz. Biliyorsunuz değil mi? Kuzu kuzu. O ve onun gibileri. Birebir vakitte da o belediyeler var ya belediyeler, hepsi teröre para sağlıyorlardı. Devletin verdiği vergileri, Mehmetçiğimize kurşun olarak gönderiyorlardı. Sayın Cumhurbaşkanımız beni bir gün sabah çağırdı, yeni İçişleri Bakanıydım. Ben, ‘Bu işe tahammül edemem Süleyman’ dedi. Bunların hepsini vazifeden alacaksın. ya benim istediğim bir göz, Recep Tayyip Erdoğan verdi bana iki göz. Biz de 2 gün sonra hepsini aldık, Doğu ve Güneydoğu huzur buldu. Paralar terör örgütüne gitmiyor. Paralar orada milletin yatırımına gidiyor. Artık diyorlar ki 15 Mayıs olacak, biz onları yeniden PKK’ya HDP’ye vereceğiz. Değerli arkadaşlarım, şu anda bana diyorlar ki çok çalışıyorsun. Herhalde Murat Karayılan’dan az çalışacak halim yok. Herhalde, Cemil Bayık’tan daha az çalışacak halim yok. yahut oradaki Duran Kalkan’dan daha az çalışacak halim yok. Çıkmışlar masanın üzerine tepiniyorlar, Tayyip Erdoğan gitsin de gitsin diye. Bak Tayyip Erdoğan 14 Mayıs’tan sonra gelecek, biz de sizin üzerinizde tepineceğiz, hiç merak etmeyin” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.