İçişleri Bakanı Soylu: 14 Mayıs’tan sonra Türkiye yepisyeni ufuklara açılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Buluşması’nda yaptığı konuşmada, terörle çaba konusunda yapılan çalışmaları anlattı ve 14 Mayıs seçimlerinin kıymetine işaret ederek Türkiye’nin yesyeni ufuklara açılacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu: 14 Mayıs’tan sonra Türkiye yepisyeni ufuklara açılacak
Yayınlama: 11.05.2023
1
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Allah nasip edecek, 14 Mayıs’tan sonra Türkiye’de orijinal ufuklar, orijinal pencereler, Türkiye Yüzyılı, Türkiye’nin önüne orijinal adımlar açacak.” dedi.

Karadeniz Vakfınca, Sarıyer’de düzenlenen Trabzon Buluşması’na katılan AK Parti İstanbul milletvekili adayı Soylu, seçim öncesi periyotta sefer halinde olduklarını söyledi.

Soylu, “Bir taraftan öğlenden itibaren Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bizimkiler teröristleri sıkıştırdılar. Birini aldılar, üçünün peşindeler. Onlarla iştigal ediyoruz. Öbür taraftan buradaki sıkıntıya de bakmak istiyoruz.” diye konuştu.

Bu ülkede 7 yıla yakın müddettir İçişleri Bakanı olarak vazife yaptığını anımsatan Soylu, terörle uğraş konusunda yapılan çalışmaları anlattı.

Soylu, şunları kaydetti:

“Elbette ki birilerinin ayağına basacağız. Elbette ki sözlerimiz bazen hırçın olacak, Karadeniz’in dalgaları üzere. Elbette ki kararlılığımızı söz edeceğiz. Lakin sonuca da daima birlikte bakalım. Bu ülkede Doğu ve Güneydoğu’da gidilemeyen yollar, saat 4’ten sonra kapanan kepenkler vardı. Bugün sonuç şudur; bu ülkenin 81 vilayetinde hiçbirinden farkı olmayan bir Türkiye tablosu mevcuttur. Bir anne evladıyla İzmir’de nasıl geziyorsa, Şırnak’ta da Silopi’de de Diyarbakır’da da Lice’de de birebir formda gezmektedir. Geçmişte haraç verenler, haraç alanlar, ne haraç vermektedirler ne de haraç almaktadırlar. 9 yaşındaki çocukları dağa kaçıranlar bugün kaçıramamaktadırlar. Bu kadar açık ve berrak.”

Soylu, ülkede 40 yıldır terörle uğraşıldığını ve teröre Eren Bülbül dahil binlerce şehit verildiğini söyledi.

Bakan Soylu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Neyin sorumluluğunu yaşadığımızı biliyoruz. Dağlarda 3 bin kişi vardı. Artık bugün bir adedinin tepelenmesiyle bir arada 84 kişi kaldı. Bu ülkede, Kuzey Suriye’de ve Kuzey Irak’ta niye terör örgütünün varlığı olduğunu biliyoruz. Türkiye’yi tırtıklamak için. Tayyip Erdoğan, yalnızca terör örgütleriyle ve teröristlerle gayret etmedi Türkiye’de. Tam 21 yıldır Tayyip Erdoğan’ın yaptığı en kıymetli işlerden biri, batı ile doğu ortasındaki ayrılığı, gelişmişlik farkını kaldırdı, kimseye istismar alanı tanımadı.”

14 Mayıs seçimlerinin ehemmiyetine işaret eden Soylu, “Allah nasip edecek, 14 Mayıs’tan sonra Türkiye’de yesyeni ufuklar, yesyeni pencereler, Türkiye Yüzyılı, Türkiye’nin önüne yesyeni adımlar açacak. 29 Ekim 2023’te, Cumhuriyet’in 100. yılında bu ülkenin dağlarında bir tek terörist kalmayacak. Yıllardır başımıza bela olan Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de toplu iğne ucu kadar bir tek terör yuvası kalmayacak.” diye konuştu.

Soylu, uyuşturucuyla gayret çalışmalarına dikkati çekerek, Türkiye’de uyuşturucuyla ilgili ölümlerin sayısını 941’den 270’e düşürdüklerini lisana getirdi.

“Yüz yıllık bir istikrara gerçek gidiyoruz”

Bugün Türkiye Yüzyılı’na hazır olunduğunu tabir eden Soylu, “Biz yalnızca bir seçime gitmiyoruz, yüz yıllık bir istikrara gerçek gidiyoruz. Bakınız 21 yıllık istikrarda Türkiye çok büyük adımlar attı, altyapısını gerçekleştirdi, zihniyet ihtilalini gerçekleştirdi.” dedi.

Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan gitsin.” diyenlerin, “Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’den askerimizi çekeceğiz.” dediğini söz ederek, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu ne demek biliyor musunuz? ‘PKK ve PYD’ye orayı teslim edeceğiz, ABD’ye teslim edeceğiz.’ diyorlar. ‘Tayyip Erdoğan gitsin.’ diyenler, ‘Tutsaklar özgür bırakılsın.’ diyorlar. Apo’yla Selo’yu özgür bırakacaklar. Birebir vakitte belediyeler var ya o belediyeler, hepsi teröre para sağlıyorlardı. Sayın Cumhurbaşkanımız beni bir gün çağırdı. ‘Ben bu işe tahammül edemem, bunların hepsini misyondan alacaksın.’ dedi. Biz de iki gün sonra hepsini aldık. Doğu ve Güneydoğu huzur buldu. Paralar terör örgütüne gitmiyor, milletin yatırımına gidiyor.”

Bakan Soylu’ya, Karadeniz Vakfı Lideri Yusuf Cevahir tarafından ikram takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.