Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Siyasetimizi hizmetle taçlandırıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde siyasetlerini hizmetle taçlandırdıklarını belirtti. Nebati, Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu vurgulayarak, seçimler için güçlü formda çalışacaklarını kaydetti. Ayrıyeten, sıhhat ve eğitim alanında değerli hizmetler yaptıklarını ve faizleri düşürerek büyümeye, üretime ve istihdama katkı sağladıklarını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Siyasetimizi hizmetle taçlandırıyoruz
Yayınlama: 11.05.2023
9
A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde siyasetlerini hizmetle taçlandırdıklarını belirtti.

AK Parti Mersin milletvekili adayı Nebati, bir restoranda düzenlenen Bitlisliler Buluşması’nda yeterli işler yapmayı şiar edinmiş takım olduklarını söyledi.

Tek işlerinin hizmet etmek olduğunu lisana getiren Nebati, muhalefetin hengame ve gürültüyle siyaset yaptığını savundu.

Türk, Kürt, Arap, Zaza, Çerkes ayrımı yapmadıklarını ve herkesin birinci sınıf vatandaş olduğuna değinen Nebati, “AK Parti olarak Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde siyasetimizi hizmetle taçlandırıyoruz. Siyasetimizi taçlandırırken sloganlarımızın ne manaya geldiğini bilerek yürüyoruz.” sözünü kullandı.

Bakan Nebati, Türkiye’nin 21. yüzyılın güçlü ülkesi ve mazlum milletlerin temsilcisi olduğunu vurguladı.

“Vize için ülkenin bahtını teslim edecek kadar zavallısın”

Bakan Nebati, seçimler için ortaya konulan vaatleri eleştirerek “Bunlar ne diyor? ‘Ben, vizeyi kaldıracağım lakin Doğu Akdeniz’i terk edeceğim’. Vize için ‘Güney Kıbrıs’ı çabucak tanıyacağım’. Oldu paşam. ‘Ben çabucak ne gerekiyorsa onu yapacağım ve iktisadın kasasını da IMF’ye teslim edeceğim’. Kusura bakma. Ülkeyi sen peşkeş çekeceksen bunu herkes yapar fakat senin üzere ezik yok. Bir vize için bir ülkenin bahtını, bekasını teslim edecek kadar zavallısın.” diye konuştu.

Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam ettiklerini belirten Nebati devam etti:

“Faizleri düşürdük, dünyanın en büyük iki global krizini bu sayede kazasız belasız atlattık. Zelzelesi bu ülkeye hissettirmedik. Büyümeye, üretime, istihdamı artırmaya devam ediyoruz. İşsizliği düşürdük. Faizleri düşürdük, döviz kurlarında oynaklığı kaldırdık. Döviz kurlarının oynaklığıyla enflasyonla çabamızı de denetim altına aldık. Türkiye’de tüm paydaşlarının gözlerinin içine baka baka soruyorum sana; faizleri artıracak mısın, artırmayacak mısın? Aylardır bunu direkt sormama karşın karşılık vermiyorlar. Niçin? Zira biliyorlar ki şu anda Türkiye’deki herkes faiz artırımına karşı. Biliyorlar ki ‘Ben faiz arttıracağım.’ dedikleri anda bu ülkede iş yerlerini, fabrikaları iflas ettirecek kadar ekonomiyi küçültecek önlemleri almak demek olduğunu. Biliyorlar ki faiz artırılırsa büyümenin küçülmesiyle işsizliğin artacağını. Onun için asla söylemiyorlar.”

Nebati, son yıllarda sıhhat ve eğitim alanında kıymetli hizmetler yaptıklarını, bunların hepsinin vatandaşların buyruğunda olduğunu anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Mersin’e gönderdiğini aktaran Nebati seçimler için güçlü halde çalışarak yollarına devam edeceklerini kaydetti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.