Hamas Önderi Heniyye, İsrail saldırısının durdurulması için Mısır ve Katar’la temas halinde

Hamas Hareketi Siyasi Ofis Lideri İsmail Heniyye, İsrail’in, Gazze Şeridi’ne yönelik taarruzlarının durdurulması için Mısır ve Katar ile görüşmeler yürütüyor.

Hamas Önderi Heniyye, İsrail saldırısının durdurulması için Mısır ve Katar’la temas halinde
Yayınlama: 03.05.2023
12
A+
A-

Hamas Hareketi Siyasi Ofis Lideri İsmail Heniyye, İsrail’in, Gazze Şeridi’ne yönelik akınlarının durdurulması için Mısır ve Katar ile görüşmeler yürütüyor.

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “Hareket Lideri Heniyye, İsrail saldırısının durdurulması için Mısır ve Katar’daki kardeşlerle temas halinde” tabirleri yer aldı.

Açıklamada, Heniyye’nin, “bu yabanî saldırganlığın devam etmesi ile olabilecek sonuçtan işgali sorumlu tuttuğu” kaydedildi.

Bölgedeki görgü şahitlerinin, AA muhabirine bildirdiğine nazaran, İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin kuzey, güney ve batısındaki silahlı direniş örgütlerine ilişkin mevzileri, güneydeki tarım yerlerini ve Refah kentinin yanı sıra kentteki Filistin mülteci kampı Muhayyem Şatı ve Han Yunus kentlerini roketlerle vurdu.

Filistin Sıhhat Bakanlığı ise İsrail saldırısı sonrasında can kaybı, yaralanma ya da hasara dair rastgele bir açıklama yapmadı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.